Eve 1 Haftalık Kedi Gelecek Nasıl Alıştrırırım

stroKeRN

Merhabalar benim kedim var yaklasık 1 aydır bizimle bir tanıdımız başka bir şehre gidecek 1 haftalına o yüzden onun kedisine biz bakacağız bu arada onların kedisinin herangi bir aşısı yok bizimkininde bu ay parazit aşısı yapıldı diğer aşıları duruyor kedim 2 aylık onların kedisi yaklaşık 1 yaşında sizce herangi parazit vb. bulaşırmı kedime ve kedileri birbirine nasıl alıştırırım bu arada getircekleri kedinin kolu şuan kırık alçıda

13 CEVAP

poughkeepsie

10 dakikada cevap gelmeyince günceeeel yazmanız gereksiz, fikri olan zaten yazar. Ve evet, parazit bulaşma riski var. Aynı kum kabını kullanırlarsa iç parazit varsa bulaşır. Getirecekleri kedi zaten hasta ve korkak bi durumdayken sahibi nasıl bi vicdansızsa onu size emanet edip gidebiliyor, hayvan korkacak ve sizin kedinizle fr muhtemelen bi süre kavga edecek. Bi süre ayrı odalarda tutun ve gün içinde birbirlerine az gösterin, kavga etmeye çalışırlarsa hemen ayırın

Nazirasavas

İlk önce ayrı odalara koy. Bir anda karşıkarşıya getirirsen ikisini,tramvaya neden olabilir. Önce misafir kediyi sev sonra onun kokusu elinde olucaktir git kendi kedine elini koklat sonra kendi kedini sev misafir kediye koklat elini falan.bi yarım saat bir saat böyle devam et daha sonra birbirleriyle karşılaştır ikisinin arasında ayrim yapma.oyunlar oynat birlikte. Ayrı odalara koyma onlar alışacaktır.

stroKeRN

bu arada 1 haftalık derken yaşı değil ha 1 hafta kalacak anlamında o

Ozge00

Çok yaklastirmayin bence önlem amaçlı. kedide herhangi bir sey varsa sizinkine de geçebilir belli olmaz, sizinki daha küçük zaten.

stroKeRN

yada en azından gelen kedide parazit vb.varsa kedime bulaşırmı aşısı yapıldıya ondan soruyorum korkuyorum o konuda birde gelcek kedi full evde bakılmış ve kedi maması yemiş bir kedi

stroKeRN

gelecek kedinin parazit aşısıda yok bu arada

stroKeRN

GÜNCEL!!!!

stroKeRN

poughkeepsie lütfen bilip bilmeden vicdansız yazmayın hayatımda gördüğüm en vicdanlı insanlardan birisi kendisi her zaman dükkanının önüne mama koyar nerdeyse 20 tane belki daha fazla kedi her gün onu bekliyor gelsin diye lütfen bilip bilmeden ön yargıyla böyle şeyler yazmayın zaten şehir dışına gitmelerinin önemli bir sebebi var o yüzden lütfen bilip bilmeden acımasızca insanları kötülemeyin

stroKeRN

zaten kedinin bacağı daha kırılalı birkaç gün oldu yani bi anda gelişen birşey ve sizin bu önyargıyla yaklaşmanız ÇOK yanlış bence

Ozge00

Ayrıca o kişiye parazitin öneminden bahsedin lütfen. Kediyi dusunmuyorsa bile kendini dusunsun. Ona da geçebilen hastalıklar var kediden. İnternetten açıp okutun en azından ne gibi şeyler oluyormus çünkü kime söylesem inanmiyor aşı da ne falan diyorlar özelikle yaşlılar.

stroKeRN

Ozge00 teşekkür ederim kedileri uzak tutabildiğim kadar uzak tutacağım özellikle tuvalet kabını hep temiz tutacağım bide kedi gittikten sonra kedimin özellikle kakasına bakacağım yani sonrasındada takip edeceğim durumu

iidyl

dilerseniz kum kabını da getirmesini isteyin kedinin sahibinden. kedileri ayrı odalarda tutarsınız ve tuvaletleri sorun çıkarmaz böylece.

Anonymus552223

Asla bir araya getirmeyin baska odada bakin, cunku 1 haftada kesinlikle alisamazlar bosuna stres yasamis olur gelecek kedi. O da yavru olsa belki alisirlardi ama gelecek olan zaten yrni bir ortamda stresli olacak bir de sizin kedinizi gormesin