Kedim Kusmaya Başladı

meralfidan

Kedim uyandığından beri mutsuz görünüyordu oynamaya çalıştım kuru mama yemeyince yaş mama verdim, ödül maması da verdim yedi ve uyudu fakat birkaç saat sonra kusmaya başladı. Evimiz veteriner kliniğine çok uzak evde midesini rahatlatabilecegim bir şeyler önerir misiniz?

5 CEVAP

Ayseenur10

Eğer kusma tekrarlanırsa veya kusmayla beraber ishal gibi şikayetlerinizde olursa o zaman veterinere gitmeyi ihmal etmeyin. Çişini kakasını hareketlerini takip edin süreçte

fredda

biraz patates haşlayın ya da tam emin olmamakla beraber ev yoğurdu diye biliyorum.

Sudem_yctrk

Kedilerde kusmayı kesmenin en etkili yollarından bir tanesi, kusma 2 saat boyunca kesilene kadar mama ve su vermemektir. Ardından yavaş yavaş su vermeye ve yağsız, tuzsuz bir beslenme rejimi ile yeniden yemek vermeye devam edilebilir. Bu rejimin içerisinde haşlanmış patates, derisiz, haşlanmış tavuk ve sade pilav yer alabilir. Bazı durumlarda ise ekstradan veteriner kontrolünde serum takılması ya da antibiyotik kullanımına da gerek duyulabilmektedir.

Ozge00

Evet devam ederse götürün kesinlikle veterinere.
Herhangi farklı bir şey, soğuk bir şey verdiyseniz olabilir. Siz zorla yedirmeyin mama kendisi isterse yesin şimdilik. Umarım bir şeyi yoktur.

sehercnt

Geçmiş olsun ama mutlaka aşıya falan götürdüğünüzde sorun bu renk kusması sanki normal değil gibi gastrit olmasın