Mama İçeriğindeki Hem Kül Ve Ham Elyaf

arzumdoga

Merhaba. Köpeğimin severek tükettiği, deri ve tüy sağlığına çok iyi gelen Bravery marka somonlu mamanın içerisindeki ham kül oranı çok yüksek (%50), aynı zamanda içinde az miktarda ham elyaf da mevcut. Ham elyaf nedir? Ham kül oranının bu derece yüksek olması ve içerisinde ham elyaf bulunması sıkıntı yaratır mı?

8 CEVAP

srplzngl

külün %50 olması imkansız. elyaf da lifin yanlış çevirisidir muhtemelen.

FloorGang

Elyafı bizim ananemler yorganlara doldururdu

Ayseenur10

Elyafı bilmiyorum ama kül dediğiniz gibi yüksek. %6-7 öneriliyor

srplzngl

kül internette %7.9 gözüküyor.

Ozge00

Evet ideal 6 diye biliyorum. Bence yanlış baktiniz

arzumdoga

Petlebi'de baktığım ilanda ürün içeriğinde %50 yazıyordu, ona nazaran sormuştum, şimdi ben de iyice araştıracağım, çok teşekkürler.

Simbat

Kül oranı ortalama % 6 olmalı. Elyaf dediği de lifin ta kendisi.

Sehrazat

Kül dediği inorganik madde yani işe yaramayan kısım direk kakayla atılacak olan kısım. Yüzde 6 'nin üstünde olmaması gerekiyor