Siyah Katı Dışkı

Mertozsuren

İyi sabahlar(?) kedimin dışkısı bu renk ve parça parça kaskatı halde bu normal mi? Annem normal öyle olur diyor ama ben pimpirikliyim :/ not : son 3 gün içinde hiçbir ek gıda almadı

37 CEVAP

iidyl

miniğinizin kakasında hiçbir sorun yok. kuruduğu için böyle görünüyor, yoğurtla falan da ilgisi yok diye düşünüyorum.

ev yoğurdu olmadığı sürece yoğurt vermeseniz daha iyi olur ama kakasında bir değişikliğe yol açmamış. dediğim gibi kuruduğu için böyle.

ayrıca sevcan hanım yaş mama için haftada bir yeterli falan değil, iki buçuk aylık kedime bile haftada 2-2.5 paket veriyorum ben. yurt dışında kuru mamadan çok yaş mama ile besleniyor kediler. içeriğindeki protein, karbonhidrat dengesi kuru mamaya göre kat kat sağlıklı. ayrıca su ihtiyacını da gideriyor. tek zararı da dişlere, onu da fırçalayarak gidermeliyiz. lütfen iyice araştırıp öyle önerelim, arkadaşlarımızın kafalarını karıştırmayalım.

dilaraxx

YA DALGA MI GEÇİYORSUNUZ YA BÖBREKLERİ Mİ KURUSUN HAYVANCAĞIZIN YOK HAFTADA 1 YOK AYDA 3-4 DEFA SAÇMA SAPAN BİLGİLER VERMEYİN YA SİNİR ZIPLATIYORSUNUZ VETERİNER OLDUĞUNUZA EMİN MİSİNİZ?

Ozge00

Bir de kakasi ilk yaptığında normal olup kuruyunca katılaşıyor. Eğer uzum süre sonra aldıysanız oyle olur normal bu ama hemen yaptıktan sonra ise normal değil

dilaraxx

haftada 1 kez çok az ha yemiş,ha yememiş

Selinbuyukcam

artırmalısınız haftada 1 çok az

Mertozsuren

günde 1 tane çok değil mi ya ? ishal falan gözlemlemediğinizi düşünüyorum ama ben haftada 2-3 te karar kılayım en iyisi. Yanlış anlamayın sizi hatalı gördüğümden değil kediden kediye değişiklik gösterebilir bu yaş mama meselesi ama ben ayarı kaçırırsam içim rahat etmez, haftada 2 3 vericem :) teşekkürler cevabınız için, aydınlandım :)

Ozge00

Ayda 2 ne ya. Siz veteriner olduğunuza emin misiniz acaba

Ozge00

Önceki gittiğim vet haftada 2 kez dedi. Şimdiki her gün az miktarda uygun dedi. Siz 2-3 ayda diyorsunuz

Ozge00

Yaş mamanin içeriği iyiyse bir sorun olacağını sanmıyorum ben. Veterineler neden bu konuda çok ayrılıyor bilmiyorum.

dilaraxx

Aynen kaliteli olduktan sonra sıkıntı olmaz fazla vermeyin de dememiş ıslak mamayı önermiyoruz demiş direk

Ozge00

Ev yoğurdu varsa verin. Yoksa da Yaş mama verin en az haftada 2 kez. Hafif kabızlık var kedinizde. Suyunu da sürekli tazelemek lazim cok su içmiyorlar pek. Dikkatli olun bu konuda.

nilayy24

Benim kedimin de böyle, ben kakasını yaparken birkaç kez şahit olduğum için (maalesef.. :D) ilk yaptığında aslında normal oluyor kumda bekledikçe katılaşıyor sıkıntı olduğunu sanmıyorum

Selinbuyukcam

merhaba sonradan kumdan alındığı için kaka bu kadar katılaşır bu normal yalnız minik biraz daha su içmeli rengi koyu baya birde yaş mama veriyor musunuz ?

Mertozsuren

haftada 1 yaş mama veriyorum arttırmalı mıyım?

Mertozsuren

@selinbuyukcam teşekkür ederimm haftada 2ye çıkarıyorum o zaman