Dişi Köpeğimin Vajinasında Koku

Köpeğim şuanda 6 ay 25 günlük.18 gün önce ilk kez adet oldu.Şuan kanama durdu ama yoğun bir koku var.Ve vajinası hala şiş.Bu normal bi durum mu? Oturduğu ve yattığı yere koku bırakıyor.2 günde bir özel bölgesine su ve sabun değdirmeden iç bacağındaki tüyleri yıkıyorum.Bu durum normal mi ve yaşayan var mı? Adet olmadan önce böyle bi sorunumuz yoktu

4 CEVAP

Disi kopeklerin hepsi kisirlastirilmadigi surece yilda iki kez regl donemi gecirmektedir.

Ozge00

Köpeklerin adet olduğunu bilmiyordum. Bence bir veterinere danışın. Çok ilginç geldi bana. Kedilerde böyle bir durum yok herhalde denk gelmedim hic.

Selinbuyukcam

regl döneminde kanama vajınada şişlik ağır ve sert koku olması normaldir fakat bu dönemde bu bölgesini suya veya sabuna temas ettirmeyin mikrop kapmaya çok açık olucaktır içiniz rahat edecekse veterinerinize danışın muhtemelen aynı cevabı alıcaksınız

cen0cen0

Normal. Benim köpeğimde de oldu. Belli bir süre koku bıraktı. Çok ellemeyin biraz vakit geçmesi lazım. Bir ay içinde toparladı. Kendini daha çok temizlemeye başladı. Aşıları bitince de bir kez banyo yaptırdık veterinerimin demesi üzerine.