Kedilerde Kabızlık ?

AnneRoss

Merhaba, kedim üç gündür 100 gr yaş yavru maması ve ufak bir miktar da kuru mama yedi. Günde en az bir defa dışkılıyor bu konuda bir sıkıntı yok ama dışkısı siyaha yakın bir renk ve sert, yeni yapmışken bile tıkır tıkır yani. Kabız mı oldu acaba yeni ev stresinden falan, ne verebilirim bu durumda ? Teşekkürler şimdidenn

3 CEVAP

Ozge00

Ev yoğurdu olabilir. Yoksa da veterinere danışarak imunex tarzı bir sey alabilirsiniz. Ben ilk başta imunex kullandım sürekli kabizlik yaşıyorduk. Simdi de ev yoğurduna geçtik. Şuan gayet iyi. Başka türlü ne yapılır bilmiyorum. Su sebili alip sürekli su içmeye teşvik de edebilirsiniz

AnneRoss

Hemen araştırıyorum çok teşekkür ederizz

Gelyahron

Psilyum içerikli mamalar var kabızlık için. Bol su tüketimi şart