Kara Sinek

Kerevit

Arkadaşlar merhaba kedim bu aralar durmadan sinek yakalıyor. Evimizde kara sinekten daha büyük arıya benzer sinekler var. Ben dışarıdan geldiğine eminim. Kumumuzu günlük temizliyorum. En fazla bir gün ağzı bağlı poşette çöpe atana kadar beklediği oluyor. Kedi çok fazla uğraştığı için dikkatimi çekti. Belediyeyi aradım. Böyle bir şey mümkün değil katı atık yada bahçe olması lazım dedi. Arka taraf çocuk parkı. Annem de diyor ki kedinin kumundan. Kedinin kumundan olsa bunların önce küçük olup büyümesi gerekmez mi? Kumda hiç sineklenme görmedim. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Normal şehir merkezinde ve apartman dairesinde yaşıyoruz. Bugün gelemezsek yarın geliriz dediler adres aldılar.

7 CEVAP

Ozge00

Yok bizde de var kedim bir güzel yakalayıp mideye indiriyor hemen. Parazitler tamsa sorun olmaz. Avcı hayvanlar sonuçta. Kumla alakalı değildir

GlsmKrpk

Dışarıdan geliyorlar. Öyle bir durumda sinek çıkana kadar kovalıyorum kedimi farklı bir odaya kapatıyorum öldürüp yemesin diye.
Evin içinde kumda olsa zaten fark ederdiniz baya büyük oluyorlar.

Drawhel

Bizimkisi de yiyor valla hemde büyük bir iştah ile yiyor, hava sıcak olduğu için camı açsanız bile sineklik yoksa eve mutlaka sinek girer, istediğiniz kadar temizleyin evinizi, yazın giriyor işte sinekler bunun kumla ilgili olduğunu düşünmüyorum

Kerevit

İlaçlama yaptırmak istiyorum ben ama inandıramadım niyeyse:)

Gelyahron

Bizde oldu ama kedim böbrek hastası olduğu için. İdrarda glukoz vardı poşetlerin ağzı kapalı olsa bile gidiyorlardı. Dışardan gelmiş olabilir

Kerevit

Yan komşuya sordum geçen sene aynı sorunu yaşamışlar kedisi yok. arka taraf çocuk parkı bu yüzden olmalı. İlaçlatma şart belediyenin kabul etmemesi enteresan

sekerfare21

Bu konuda cok sikayetciyim ben kedimden. Durmadan miyavlayip kucagimda evi dolasmak istiyor ulasamadigi yerdeki sinekler icin. Sinek olmadigi icin kavga cikariyor bazen de zannediyordum ama meger kucuk benim duyamadigim sineklerin sesini duyuyormus. Butun ugraslarima ragmen vazgeciremedim bu huyundan. Evde cok tehlikeli yerlere tirmaniyor. Daha once ablamin kedisi bu sekilde tirmanma evinden ziplayip sehpaya carpip ayagini kirmisti. Her ne kadar guzel oyun olsa da onlar icin evin icinde tehlikeli olabilecek bir sey.