Kemik Suyu

fredda

Arkadaşlar dün babam kemik almıştı bugün kaynattım ve suyunu bir kavanoza doldurdum. Sorularda kemik suyunu aradım ama ne sıklıkta ne kadar vermem gerektiğini bilmiyorum. Kedim yaklaşık üç aylık. Tenceredeki kemikleri muhtemelen sokak kedilerine vereceğim, kemik yemesinin zararlı olduğunu okudum. Ne sıklıkta ve ne şekillerde verebilirim?

8 CEVAP

Simbat

O kemikler sokak kedilerine de zararlı. Sokaktaki kedilere de vermeyin o kemikleri.
Kemik suyunu yaş mama sıklığında verebilirsiniz. Hafta 1 - 2.

umuttom

Kemikler kedi için zararlı diye biliyorum. Zaten yemezler kemiği büyük ihtimal.
Köpeklere ver kemikleri bence.

yusufsaygin2

Olabilir, fakat saf kemikleri sakın vermeyin sokaktaki canlılara, ölüme kadar götürebilir..

iidyl

yukarı çıksın diye cevaplıyorum, herhangi bir bilgim yok

umarım bilen birileri çıkar

kedinize öpücükler :))

yusufsaygin2

Kedinize abartmamak şartıyla kemik suyu verebilirsiniz. Zira kuru mamasına bile karıştırabilirsiniz. Ben kendim evde hazırladığım ek mamasına karıştırıp sulandırıyorum mamayı. Faydaları saymakla bitmez :')

fredda

kuru manasının içine karıştırınca kötü bir hâl alıyor mama... evde hazırladığım mamalara karıştırayım o zaman. teşekkür ederiim.

Kedimiriltisi

Fazlasi ishal eder ona dikkat ederek verebilirsiniz.

Linsenpai

Kemikleri eğer kılçık şeklinde değilse kedi yerine köpeklere vermeniz çok daha iyi olur, kıtır kıtır yiyorlar ^^