Tuvalet Eğitimi

cerenyuksel

Merhaba,
4,5 aylık King Charles bir oğlum var.
Ev içinde ped’e tuvaletini yapıyor, biz çok çaba sarfetmeden kolayca alıştı. Aşı takvimi hastalıkları yüzünden biraz uzadı haliyle uzun süredir pede yapıyor. Dışarı yeni çıkmaya başladık.
Dışarıya da kolayca alıştı, şu anda hem evde pedine hem dışarı yapıyor.
Tamamen dışarı nasıl alıştırabilirim?
Evden pedi kaldırmalı mıyım?
Pede yaptığında hiç tepki vermezken dışarı yaptığında ödül veriyorum, seviyorum.

Bu şekilde zamanla alışır mı?
Teşekkürler :)

2 CEVAP

Azra00

yemek yedikten veya su içtikten ne kadar süre sonra tuvaletini yaptığını gözlemleyip yemeğinden ve suyundan sonra dışarı çıkarırsanız belli bir süre sonra siz gayri ihtiyari süreyi geciktirseniz bile dışarı yapmayı bekleyecektir ama bu süreçte bence pedi kaldırmanız ve tamamen dışarı odaklı devam etmeniz daha iyi olabilir bir kaç kere eve kaçırır belki ama sonra alışır. Ödül mamasının da yardımcı olacağını düşünüyorum.

kopekkk

bir kaç kere kaçırabilir alışana kadar ödül mamasıyla nasıl yapması gerektiğini gösterirseniz bir süre sonra ihtiyacı olmaz