Kedi Tasması ?

AnneRoss

Merhaba bugün kedime bu sitedeki çanlı tasmalardan aldım ve taktım ama hayvan çıldırdı ilk taktığımda, resmen cinlere uğramış gibiydi kelsdldl şimdi çanın sesini duyunca dikkat kesiliyo başka bi şeyin sesi sanıyo sanırım :) Tasmayı da ara ara çıkarmaya çalışıyo ama alışır mı sizce ? Bir de miyavlayıp habire her yere çenesini sürtmesi normal mi ? 5. Gününde hala evi mi tanımaya çalışıyo ki :/ Resimler dikkat şeysi

7 CEVAP

AnneRoss

Ay siz öyle diyince düşündüm çok haklısınız, bu panter izin verirse zilini çıkarmaya çalışıyım bari teşekkürler. Bu arada 9 aylık kedim, anladığım kadarıyla tasma rahatsız etmiyo onu ama zile gıcık kapmış durumda lsldd

sekerfare21

Bol birakmaniz iyi bir sey degil. Kedinin cenesi, kolu bacagi sikisir oraya kurtulmaya calisirken. Ayrica zilin sesini sizden zaten daha guclu duyuyor ve kulaginin dibinde olmasi da ekstra rahatsiz edici. Takmaniz sart degilse takmayin bence. Son olarak takacaksaniz bile kesinlikle bol, gevsek birakmayin.

suledoruk

Kediniz kaç aylık Tasmaya sonradan alıştırmak çok zor oluyor. Ben kedime 40 günlükken taktım artık hep takılı hiç rahatsız olmuyor.zilli hiçbir zaman kullanmadım kullanmamanızı öneririm .her hareketinizde çalan bir ses duyduğunuzu düşünün rahat değil hiç. Bazı kediler tasmayı hiç umursamadan takıyorlar bazıları ne yapılsa kabul etmiyor. Öylelerine zorlamamak lazım daha sonra sonuçları kötü oluyor çıkarmaya çalışırken ağızları yara oluyor. Bir iki defa zilsiz deneyin tepkisi aynıysa zorlamaya gerek yok bence

Kedimiriltisi

Benimki een takmayacak kediydi. Alıştı, ama gevşek bırakın tabi sıkı sıkı yaparsanız rahatsız oluyorlar. Bir de gece uyurken ve ben evde yokken çıkarıyorum ne olur ne olmaz. Tasma da hafif bir şey zaten en ufak zorlamada çıkıyor.

AnneRoss

Olabildiğince gevşetip zil terörüne son verildi sağolun :) Şuan baya memnun halinden daha önce takmıyo olsa ble çok uysal bi kedi kızım itiraz etmiyo pek

Ayselgns

Kedim yavru iken tasma kullanıyorduk. Bir gün eve döndüm bir patisi tasmanın içinde. Çok dikkat edin. O günden sonra sadece veterinere gittiğimizde ve dışarı çıkmak zorunda olduğumuz zamanlarda tasma takıyoruz. Zaten evde gerek yok ki tasmaya hoşlanmazlar. Eğer çenesini tasma boynunda iken sürtüyorsa tasmadan kurtulmaya çalışması için büyük ihtimal.

Missha120

Benim kedşmde başta öyle yapıyrou, kafayı yiyoedu sonradan alıştı