Kedimin Yarı Katı Kakası Ve Tanecikler

aze

Merhaba arkadaşlar 5 aylık bir kedim var bütün aşıları tam ve 1 eylülde iç dış parazitini oldu ama bir kaç gündür kakası yarı cıvık ve cıvık olan kısımda beyaz susam gibi tanecikler var hareketsizler ama bunlar parazit midir aşısını daha yeni olmasına rağmen ve ilk kez böyle bişey gördüm daha önce hiç parazit dökme durumu olmadı

15 CEVAP

aze

Pirinç lapası ve tavuk haşlama verdim kakası düzeldi muhtemelen yediği bişeyden dolayı oldu ama anlamadım

tugbagursoyy

şöyle eğer hareket etmiyorlarsa iç parazit aşısının etkisiyle var olan parazitler dökülüyor olabilir. mutlaka veterinere danışın

aze

Hareket etmiyorlar yani şöyle düşünün ki kakasının üzerine şeker serpmişsiniz beyaz beyaz toz gibi işte. Bayram dolayısıyla görüşemedim vetiyle

tugbagursoyy

o kadar küçükse bilemiyorum parazit mi değil mi dediğim gibi bayramdan sonra hemen veti arayın siz en iyisi

aze

Öyle yapıcam teşekkür ederim

milodelisi

Merhaba, beyaz taneler büyükmüdür? Büyük dediğim çatal ucu kadar. Öyleyse yediği bir şeyden olabilir. Bizimki orkide yemişti kakası 1-2 hafta öyleydi. Sonunda veteriner dışkı test yaptırdı. Probiyotik vermişti.

aze

Çatal ucu kadar belki ama daha çok toz şeker serpilmiş gibi duruyor. Bende dolaptan çıkardığım gibi bi kaç kere yoğurt verdim yanlışlıkla acaba oda yapmış olabilir mi birde 1 2 kere gaz çıkardı bu zamana kadar gaz çıkarmamış olan kedi

Kardi

Süt ürünleri vermeyin kedinize bagırsaklarını bozar. İç parazit isal yapar buarada bir kaç güne düzelir fakat o tanrcikler hakkımda bir bilgim yok

aze

Kaka yaptığı gibi kakasının sıvıl kısmından aldım tanecik çıkardım içinden üstüne bastırınca un gibi dağıldı kedilerin tırnak uçlarından keseriz ya öyle bişeydi bastırınca dağıldı ne olduğunu bende bilemiyorum ama parazit değil sanırım. Vetim yoğurt vermemi söylemişti sadece soğuk verdiğim için üşüttü sanırım

aze

Ayrıca tamamen ishal değil çok az bir kısmı kıvamlı geri kalanı katı

Kardi

Normaldir parazit ilacı isalimsi yapar. Yogurt vereceksenizde az verin ve her gün vermeyin kedinize eziyet olur

aze

Parazit ilacını 1 eylülde yaptık 1 2 gündür bu durum yeni mi etki yapıyor yani

kedilikizzz

Parazit olacağını sanmıyorum. Daha önce kedim parazit döktü. İnce uzun olur parazit. Sizinki başka bir şey bence. Kaç kez oldu bu takip edin devam ediyor mu yani ? Parazitin öyle bi çeşidi var mı bilemiyorum yanlış bilgilendirme yapmıyım ama bnce yok.

kedilikizzz

Neyseki düzelmiş çok geçmiş olsun :)

aze

Teşekkür ederim :)