İshal Oldu Lütfen Yardımcı Olur Musunuz L

Zeynep1585

Kedim bugün vet imin verdiği vitamin tablet harucu farklı bir şey yemedi 3 gün sonra kısırlaşacak o yüzden veterinerim canivit zoo tech diye bir vitamin tableti verdi günde bir defa vermemi söyledi verdikten 4 5 saat sonra ishal oldu kumuna yaptı sesler gelince ne oluyir diye bir baktım ishal rengi koyu ve cıvık ishal olalı 1 saat oldu oyun oynuyor halsiz gibi değil şu anlık kusma da olmadı bu vitamin tableti dokunmuş olabilir mi ya da başka ne olabilir kedim 9.5 aylık ve dişi lütfen yardımcı olur musunuz

11 CEVAP

Ozge00

Kesinlikle yaş mama yemesi lazim yada sıvı şeyler. Suyu cok az içiyorlar yeteri miktarda içmiyorlar bu yuzdem ileride bobrek sorunlarına davetiye çıkıyor. Farklı markaları da deneyin lütfen illa birini yer veya kuru mamasina karıştırın.

Zeynep1585

Sıvı alınımını artıracak ne yapabilirim kuru mama hariç hiçbir şey yemiyor yaş mama yoğurt tavuk kısaca tek yediği şey kuru maması nd kitten

Ruyasmom

merhabalar vitamin alışkın olmadığı bir besin olduğu icin reaksiyon göstermiş olabileceğini düşündüm ve ishal olduysa kesinlikle sıvı alımını arttıracak şeyler yapın yoksa sıvı elektrolit dengesinde aksaklık olup çocuğunuz susuzluktan yorgun düşecektir

Gelyahron

Kendi kedilerimde denediğim için yazıyorum. 1 litre su kaynatın soğumaya bırakın, ılık olduğu zaman bir yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz ekleyip karıştırın biraz daha ılık olunca icirin. Bu şekilde ishalini geçirebilirsiniz.

adige45

Veterinerin tavsiyesi ile haşlanmış tavuk vermiştim ben 1 gün sonra düzelmişti.

Zeynep1585

Yaş mamayı zorla yedirsem olur mu çünkü bir sürü marka çeşit denedim hiç birini yemiyor ama bir kere nd nin tavuklusunu yemişti şimdi onu verdim yine yemedi onu zorla elimle yedirsem olur mu

Ozge00

Yani kuru manasıyla karıştırıp deneyin bir.

Ruyasmom

Tavuk suyu haşlayıp soğuyunca yedirebilirsiniz ayriyeten kedi çorbası sıvi alımını arttıracak ve bunu sağlayacaktır

Zeynep1585

Herkese teşekkürler ishali vitamini kullanmayı bırakınca geçti

sforselin

Kediler hassas hayvanlar. 24 saatten kısa süren ishaller genellikle normalmiş. Yeni yiyeceklere vitamine böyle bir tepki vermiş olabilir vücudu. Veteriner hekiminize kullanmaya devam etmeli misiniz danışın bence. Direkt kullanmayı bırakmak doğru seçenek olmayabilir.

Zeynep1585

Zaten şart değildi kullanmak kısırlaştırma öncesi destek olsun diye vet istersen kullanabilirsin demişti yani bırakmak bir sorun olmaz vitamini sadece 2 gün kullandım ve ishal yaptığı için kısırlaştırmayı biraz daha erteledik