Kedi Tüy Yağlanması

Aysenmstura

Kedimin bazı bölgelerinde yağlanmalar var tüyler birbirine yapışık öbek olmuş durumda. Her gün tarıyorum ama dün farkettim. Herhalde kendini yeni yaladı zannediyordum. Traş harici önerisi olan var mı? Traş ettirmek istemiyorum.
Salı günü veterinere gittiğimizde göstericez.

12 CEVAP

Ben bunu 2 kişide görmüştüm. Hatta kuyruk yağlanması mı öyle bir şey vardı. Ama ikisinin de veterineri mamadan kaynaklı olduğunu söylemişti. Yine de veteriner değilim bir şey söyleyemem ama duyduğum kadarıyla mama kaynaklı. Hangi mamayı kullanıyorsunuz bu arada

Her mama her kediye aynı etkiyi göstermez. Örneğin Proplan bir kediye çok iyi gelirken, diğer kedide sağlık sıkıntısı yaratabilir. Bu her mama için geçerli. ND kullanıp deli gibi tüy döken, derisinde yaralar açan kedileri de görüyoruz. Hiçbir mamanın ''kedinize yüzde yüz olarak iyi gelecek'' gibi bir garantisi olamaz. Aynı biz insanlar gibi düşünün

Tabii siz iyi bir veterinere görünün yani ben sadece bildiğimi söylüyorum. En iyisini veterineriniz söyler

ZehraBulutt

Erkekte mi yağlanma, kısır olmayan erkek kedilerin kuyruğu yağlı oluyor. Bazen mamadan dolayı da tüylerde yağlılık olabiliyor.

Geçmiş olsun. Umarım bu sorun çözülür ve veterinerden güzel haberler alırsınız. Çok geçmiş olsunnn

ZehraBulutt

Biopetactive'in kuru şampuanı var, toz şeklinde. Yağı çok güzel emiyor, tavsiye ederim.

Aysenmstura

Evet Zehra erkekte ama sade kuyrukta değil başka bölgelerde de var. Ve sanırım 4 5 günlük bi şey. Çünkü önceden olsaydı farkederdim. Mama değiştirdik kanlı kaka kusma bir de bu çıktı. Büyük ihtimal mamadan kaynaklı. Göstericem veterinere de.

Anonymus552223

Benim kedimde bir ara oldu, gecici bir sure annemlerde kalinca stresten olmustu galiba, felicia kullandim gecti. Bi de tüylerini kabartarak ve ters yonde tarayarak havalandirdim galiba onda işe yaradi

Anonymus552223

Belinden asagisi kuyrugun basina kadar sırt bolgesi, bir sey yapismis gibi tuyler birbirine yapısık ve yagli gibi degil mi?

Aysenmstura

Proplan Tavuklu kullanıyorduk Somonluya geçtik mama değişimden kaynaklı mı oldu acaba

Aysenmstura

Haklısınız sanırım aynı mamaya geri dönücez bu mamada kusma şikayetimiz de oldu :(

Aysenmstura

Epiglottis
Evet sırtın aşağı kısmında bi tutam var birde kuyruğun orta yerinde yapış yapış tüyleri yağlı. Her gün tarıyorum ama nasıl farkedememişim anlamadım sanırım çok yeni olmuş :(