Pire Sorunu-Pire Tasması-Damla-Yağ

bbeyzvv

soru çok karışık olacak ama merak ediyorum bizimkiler önceden dışarı çıkıyodu artık yasak onlara ve yoğun pireleri var pire damlalarını damlattım ama ev kömürlüğün üstünde olduğundan ve kömürlük (çok kedi yaşadığından) tam bir pire yuvası damla damlatsak da eve sıçrıyor pireler ordan biberiye yağı pireyi uzaklaştırıyormuş bi suya 1-2 kaşık biberiye yağı damlatsam tasmalarını bu suda bekletip taksam ve düzenli olarak balkona evin köşelerine damlatsam yağı geçer mi pire sorunu bu evden taşınmayı istiyoruz zaten ama taşınana kadar pirelerden başka nasıl kurtulurum

13 CEVAP

blue_hpood

bi’ toz vardı, pirelerin olduğu yere dökülüyordu. bizim de çatı katında olunca etrafa dökmüştük eskiden. ama şu an bilgim yok, sağlıklı mıdır kediler için bilmiyorum.

blue_hpood

hiç bilemiyorum o zaman ya:/ benimki hiç çıkmamasına rağmen bir kere pirelendi. ensesine ilaç damlattım, bitti gitti, kurtulduk neyseki. sizin bir çözüm bulmanız lazım

Beyza bu sorunu ben daha önce yaşamadım ama veterinerim anlatmıştı. Pire sorunu geçse bile pireler yüzlerce yumurta bıraktıkları için tekrar kapma riski çok yüksek. Yumurtalardan kurtulmanın tek çaresi de her tarafı temizlemek veya ilaçlamak

dddkkkks

pirelerden kurtulamadım gitti beyza çok zor kurtulmak tam geçti diyorum iki üç gün sonra tekrar çıkıyorlar dediğin tasma yöntemini denedim ben damla yaptıktan sonra taktım boynuna ama gözleri yaşardı burnu hafif akmaya başladı sonra dedim olmaz böyle iki omuz arasına biberiye yağı damlattım ama uçucu yağ olduğu için bir hafta sonra yine kaşınmaya başladı artık bazen çıkıyor taradığımda bazen çıkmıyor saldım valla evi bi ara ilaçlattık yine kesilmedi

dddkkkks

ama benimki 4 aylık oldu bu biberiye yağını 3 aylıkken denemiştim bayerin bi ilacı var suyla karıştırıp eve sıkıyorum arada hiç pire görmedim ama ufak sinek benzeri ölü şeyler görüyorum bi de lavanta yağını da kokusunu da sevmezmiş pireler

Pire gerçekten çok büyük sıkıntı. Çok iyi dezenfekte etmek gerekiyor her tarafı. Yumurtalar insan gözüyle görülemediği için temizlemediğimiz tek 1 noktada dahi yüzlerce yumurta olabiliyor. Umarım en yakın zamanda bir çaresini bulursunuz

blue_hpood

bi’ yolunu bulup mecbur ilaçlatacaksınız o hâlde. yoksa kurtuluş yok gibi görünüyor:/

nsnci

K-othrine pire ilacını kullanabilirsin. Bende bugün kullandım tüm odaları ilaçladım şuan mutfakta oturuyoruz kedimle :s.
5 litrelik suyun içine boşaltıp karıştırıyorsun sonra cam silin şişesini boşaltıp içine doldur, pire olan olmayan her yere sık, 4 saat odaya kimse girmesin nefesini kesiyor insanın.

nsnci

Ek olarak Biberiye yağı çok etkili fakat veterinerime danıştım bugün, kesinlikle kullanma dedi

bbeyzvv

bizimkilerin gir ediği yer yok zararsız şeyler lazım bana artık deliricem pire yüzünden

bbeyzvv

o dediğim tasma yöntemi zarar verir mi kediye

bbeyzvv

temizliyoruz yine gitmiyo
ilaçlatamam 3 kedi var 3 kediyle gidebileceğim bir yer yoktek kedi olsa kolay

bbeyzvv

neden öyle dedi ki