Kedim Bana Aşırı Bağımlı Bunu Nasıl Azaltabilirim

SuNShiNe_

Merhabalar. 6 aylık olarak sahiplendiğim kedim şimdi 15 aylık oldu ve evde ailem de olmasına rağmen bana fazla bağımlı. Ben eve gelene kadar yemek yemiyor su içmiyor hep uyuyor. 1 gece bile ondan ayrı kalsam hasta oluyor ne yapabilirim? Onu çok seviyorum ve mutsuz olmasını istemiyorum ama arada ondan ayrı kalmam gereken zamanlar oluyor

8 CEVAP

ecemandaci

bence bağımlılığı azaltacak bir çözüm yok ama diğer aile bireyleri ona ödül maması gibi sevdiği şeyleri verirse ve daha çok ilgilenirlerse onlarıda sevip bağlanabilir mama konusundada eğer çalışıyorsanız veya okula gidiyorsanız sabah çıkmadan önce ve akşam yemek verirseniz kediniz aç kalmaz ve yemeğını yemiş olur

anjelik123

Ona arkadaş sahiplenebilirsiniz

SuNShiNe_

@anjelik123 onu ben de istiyorum ama kendisi fazla kıskanç

SuNShiNe_

@ecemandaci onlar da çok ilgilenip oyun oynuyor ama ben eve gelmeyince yine hasta oluyor :/

sheda

Gözümde seçilmiş insansiniz yemek yememesi tabiki çok kötü ama güzel yönleri de var :( benimki için yapmadığım fedakarlık kalmadı ama hiç umrunda değilim sevmeyim diye kaçıyor :D:D

Selinnnce

@sheda bu tamda biz????

SuNShiNe_

@ecemandaci onlar da çok ilgilenip oyun oynuyor ama ben eve gelmeyince yine hasta oluyor :/

Selinbuyukcam

seni çok iyi anlıyorum bizimki gece yanında yatmadığım sabah bağırarak kapıları tırmalıyor ve ben yanıma alıp yatana kadar devam ediyor 8 aylık kedim ama bu sorunu aşamadım yemek yememesi çok kötü bende böyle bir durum yok ama diğer evde olan aile bireylerinden biri ödül maması veya yaş mama ile onu kandırabilir diye düşünüyorum