Hipoalerjenik Kısır Kedimaması

Merhaba,
Kedimde gıda alerjisi olduğu için mama seçmede sorun yaşıyorum. En son Advance-Sensitive kısırlaştırılmış mama almıştık. Fakat iştahla yemiyor. Bu mama dışında önerebileceğiniz hipoalerjenik kısırlaştırılmış kedi için bir mama var mıdır? Bu arada tavuk içerikli olmaması da gerekiyor :( Çok teşekkür ederim.

4 CEVAP

mishathecat

Ben felicia somonlu hipoalerjenik kısır kedi maması kullanıyorum, benim kedimin de hipoalerjenik mama kullanması lazım. 5 aydır kullanıyoruz iştahla yiyor tavsiye ederim

mishathecat

Tabi yanında evde hazırlayacağınız balıklı bir yaş mama (ya da kırmızı et) takviyesi kedinizin beslenmesi için çok yeterli olur

Bige

Çoğu kısırlaştırılmış mamada tahıl veya gluten var. İçeriğini çok iyi kontrol etmek gerekiyor. Erkek kedimizde alerjik astım problemi var ve bu yüzden piyasadaki neredeyse tüm mamaları denedik. Sorunumuza en iyi çözüm olan mamalar sanabelle ve bozita. Bozitaya kıyasla sanabelle kilo aldırdığı için tamamen bozitaya yöneldik. Fitmin'in bir çeşidi de iyiydi fakat fazla yemediler. Bozita diet & stomach (geyikli) olan pakete bir bakmanızı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim öneriniz için. Mama içeriğini detaylı bakayım :)