Zayıf Kedi İçin

kedimelsa

Kedim zayıf 3. Ayına giricek kilosunu bilmiyorum ama zayıf ve küçük gözüküyor gözüme ya içim rahat etmiyor zaten ay olarak da küçük ama işte azcik tombiş olsun istiyorum az da olsa gobiş olsun falan istiyorum evde haşlama tavuk yapıyorum biber vs koyduğum onu çok güzel yiyor polivit de 2 buçuk ml civarı sıkıyorum içine yaş mama da verdim onu da güzel yiyor reflex kuru mama kullanıyorum tavuklu pek severek yemiyor biraz yiyor o yüzden degistiricem vitamin mi kullansam siz ne kullanıyorsunuz bu durumda olanlar

14 CEVAP

Elifozdemrrr

Maması besleyici ve iyi bir mama değil o yüzden değiştirmenizi içinde protein ve yağ oranı daha fazla olan bir mama almanızı öneririm smokin kediler belirli bir aya kadar enine değil sürekli boyuna gider benim kedimde öyleydi ve çok zayıf geliyordu fakat tartı da kilosu normaldi vücut olarak hiç göstermiyordu şuan 8.5 aylık ve 4 kiloya doğru gidiyor biz zayıf görüp beslemeye çalıştıkca onların zararına oluyor önemli olan sağlıklı olması size kedimin 2 ve 3 aylık halini atsam ve suanki halini atsam taniyamazsiniz o derece fark oluyor ve çok hareketli oldukları için kilolarini belirli aya kadar göstermiyor o yüzden sağlıklı ise kilo sorunu takmayın ve birazcık sabırlı olun kucağınıza aldığınızda bu kedi ne kadar agirlasti böyle ya diyeceksiniz vitamin kullanımı eğer bağışıklık sorunu yoksa ben gerekli görmüyorum açıkçası besleyici bir kuru mama ve yaş mama takviyeleri yeterli olacaktır benim kedim kuru mamayi bırakmaya çok meyilli olduğu ve zor alıştığı için sadece kuru mama ve çok nadiren yaş mama ile ulaşması gereken kiloya ulaştı mamasını degisin ve bekleyin :)))

kedimelsa

Teşekkürler galiba bağışıklığı da düşük karma 2 yi bekliyoruz profilinize baktım bizim çocuklar uzaktan yakından kardeş galiba:)))) tek farklı benimkinin burnunda siyahlık var :P

Reflex çok kötü bir mama. Eğer yüksek fiyatlı mamaları almaya bütçeniz yoksa BonaCibo almanızı öneririm. Alınabilecek en düşük fiyatlı mamadır ve içeriği kötü değil. Evet dünyanın en iyi maması değil ama arada tavuk, ciğer gibi et ürünleri verirseniz hiçbir sorun olmaz. Uzak durun Reflex'ten

Merve203

Gimcat vitamin istah aciyor.

bbeyzvv

smokinler kiloya yatkın değillerdir fitlerdir ve mamanın içeriği kötü

Ozge00

Bence şuan en uygun mama mystic. Numune isteyip bir deneyebilirsiniz.

Ozge00

Ileride pahalanir diye düşünüyorum

Linsenpai

Bu yaşlarda kilo alması baya zor kedilerin, bir yaş civarı göbekleniyorlar :D

kedimelsa

Evet mystic gecicem çok teşekkürler

sekerfare21

Kedinin zayıf olduğunu düşünmüyorum ben. Gayet sağlıklı görünüyor. Benim 3 aylık yavru da böyle ve istediği zaman yemeğe ulaşabiliyor. Gün içinde kuru, yaş ve et ile besleniyor.

Zkanjasmina

Benim de kedimin kilo problemi var. Yavru kedi yaş/kuru maması yiyor hala 1 yaşında. Felicia, pro choice kuru mamaları yiyor. Animonda yaş mama fiyat performans için iyi. Canvit vitamin solüsyon damlatıyorum yaş mamaya. Kendim etli ton balıklı yulaflı yaş mama hazırlıyorum. Gayet güzel gelişiyor böyle. İmkanlar kısıtlıyken elimden bu kadar geliyor. Çok kaliteli mama kullanamıyorsanız en azından haftada 1 2 kez kendi hazırladığınız ya da satın aldığınız iyi içerikli yaş mamayla besleyebilirsiniz⭐

kedimelsa

Böyle dediniz ya içim rahatld şuan çok aşırı üzülüyordum zayıf sanarak mystic sipariş ettim yine de reflex aldığıma bin pismanim ozaman bilmiyordum ve maddi açıdan da kediyi yeni almıştım ve bir sürü eşya aldım tuvalttir tasima seuidir falan o yüzden

buseekucukgol

ben de reflex plus kullanıyorum. sahiplenmeden önce de annesi babası hepsi ondan yiyormuş vetleri tavsiye etmiş. ben gelişiminde bir sıkıntı görmedim şimdiye kadar. 4 aylık olacak 4 gün sonra 22.06 tarihinde 1.900dü. sabahları yarım haşlanmış yumurta sarısı yiyor. bazen tuzsuz tereyağıyla yumurtasını karıştırıyorum. haşlama tavuk ve suyu veriyorum. bazen de kendime haşladığım kabaklardan az veriyorum.

kedimelsa

Ben de tavuk takviyesi yapıyorum tuzsuz baharatsiz havuçlu biberli patatesli haşlama