Kediler Nubuk Kumaşı Tırmalar Mı, Zarar Verir Mi?

Kediler nubuk kumaşı tırmalar mı, zarar verir mi?

6 CEVAP

Tırmalama tahtası alırsanız çoğunlukla onu tırmalar. Eğer almazsanız özellikle koltuklarınıza ve perdelerinize zarar verme olasılıkları yüksektir

Bazı kediler maalesef tırmalama tahtasını tırmalamıyor alıştırmak için ne yapabilirim?

Ebraerdem

Bu kediden kediye değişir kimi kediler sadece tırmalama tahtasını kullanır kimileri mobilyaları tırmalamayı tercih eder tırmalama tahtasına elinizle yukarı aşağı hareketleri yapın onların sevdiği kokular var onlardanda sıkabilirsiniz

Ozge00

Benimki hiç tırmalamadi eşyaları. Ilk geldiği hafta bir perdeye dadandi gibi oldu hemen sevmedigi bir koku sıktım. Asla yapmıyor şimdi. Siz onunla oyun oynarsanız enerjisini o tarz şeyler yapmaya harcamaz bence. Kim bu tarz şeyler söylese hemen yeterince oyun oynuyor musunuz diye soruyorum. Çoğu oyun oynadığını söylüyor. Yavru olduğu için illa yaramazlık yapacaklar siz ilgisini başka şeylere yönlendirin

AnneRoss

Benim kedim 1 hafta önce geldi, önceki sahibi tırnaklarını kesin tırmalama tahtası sevmiyor demişti. Ben yine de tırmalama tahtası aldım ve tahta geldiğinde kendim tırnaklayarak ona gösterdim ve o günden beri tırnaklarını bilemek için pıtı pıtı tahtasına gidiyo :) bunun dışında sevmedikleri esanslar deneyenilirsiniz tırmalanmasını istemediğiniz eşyalara. Ve kedinizin tırnaklarını kestirebilirsiniz, o zaman tırmalasa da zarar veremiyo. Çok basit bir işlem bir iki kez veterinerinizi izlerseniz sonrasında siz bile kesebilirsiniz.

Bcanaydn

Koltuk takımım nubuk ve asla tırmalayamıyor yani deniyor ama olmuyor. Bunu görünce de iyi ki nubuk almışım diyorum keten alsam oooo iki güne çöplük ederdi