Tuvalet Alışkanlığı

Ozibey

Merhaba köpeğim 8 aylık amstaff pitbull tuvalet eğitimi var bazen bu ara sıklaştı her iki tuvaletinide eve yapmaya başladı ve sık sık çıkardığım halde bana ne önerirsiniz ne yapayım şimdiden teşekkürler

2 CEVAP

yaprakonur

Köpeğiniz dişi mi, erkek mi?
Bir de kısır mı?

8 aylıkken ergenlik dönemlerinde oluyorlar dolayısıyla davranış değişiklikleri olabiliyor. Bu dönemde ilk kez eğitim veriyormuş gibi eğitim tekrarı yapmanız ilerideki davranışları icin çok önemli.

Tuvalet eğitiminde problem yaşamanız da ergenlik kaynaklı olabilir. Kısır değilse kısırlaştırmak çok yararlı olur, özellikle erkek köpekte.

Ayrıca son dönemde yaşamanız idrar yolları enfeksiyonu ya da benzeri bir hastalık kaynaklı da olabilir, özellikle dişi köpekte.

mocoow122

Mamasınız yer yemez hemen dısarı cıkarın günde 4-5 kere ve sevdiği bir sey varsa tuvaletini yaptığında aferin diyin ve sevdiği bir şeyi elinize alın bu sart ben bu sekilde öğrettim ve suan hiç bir sorunumuz yok