Kedilere Peynir Verilirmi

kaanpolat

Merhabalar kedime bağzen yaş mama ve kuru mama dışında ödül olarak peynir veriyorum zararı varmı acaba

8 CEVAP

sudeogrk

Ya bilmiyorum ne kadar doğru ama ben ev ürünü olan yiyecekleri arada veriyorum. Sağlıksal problem yaşamadık henüz.

catguardian

tuzlu değilse sorun yok tuzluysa biraz kaynar suda bekletip verirseniz daha iyi olabilir tuzlu peynir böbreklerine zarar verebilir kedinizin

Selinnnce

Bende ödül maması dışında peynir ve yoğurt veriyorum arada bir sorun olmayacağını öğrenerek verdim tabi, yine de kedinizin sağlık durumuna göre hareket etmekte fayda var, veterinerinize daha net cevap alabilir ona göre verebilirsiniz

yusufsaygin2

Kedinize tuzsuz peynir, ev yapımı yoğurt gibi yiyecekler verebilirsiniz. Bunların içinde bulunan vitaminler vs. kediniz için çok faydalı olacaktır. Ben 2 günde bir ikisinden birini veriyorum.

AnneRoss

Peynirin tuzunu göze almak yerine ev yoğurdu verebilirsiniz ekşi değilse, benimki şapır şupur yiyo :)

sforselin

İnsanların hamburger yemesiyle eşdeğer olduğunu söyleyen bir paylaşıma denk gelmiştim. Peynir verilecekse diğerleri yerine lor peynir vermek daha mantıklı gibi.

zimmer

Çok tuzlu olmayan peynirler verilebilir

mervevehubble

üstteki yazarın söylediği gibi tuzluysa vermemek lazımmış kediler bizim gibi değil hassas mideye sahipler