Furminator Hakkında

SBKart2207

Furminator hakkında ne düşünüyorsunuz. Ve onerebileceginiz pahalı olmayan iyi bir furminator var mı . En fazla 150 TL olsun

12 CEVAP

iidyl

furminator long hair cat kullanıyoruz, aşırı memnunuz öncelikle. tek başına da yeterli ama yanına bir de burada satılan basit taraklardan alırsanız dökülmesine rağmen furminator’e yapışmayan tüyleri de toplar etrafa tüy dağılımını %80-90’a yakın önlersiniz.

mervegck06

furminatör kullanıyoruz haftada 1 kez kullanmak gerekiyor maksimum 2 kez. tüy dökülmesini ciddi oranda azaltıyor. Furminatör bir tarak çeşidi değil markadır ve kesinlikle orijinal almanızı tavsiye ederim. orijinal olmayalar kedilerin tüylerini yolabiliyor.

Tugce96

Ben aldim ve cok memnunuz pisicigimin tuyleri paril paril oldu 65 tl ye almistim orjinal yerli uretim

blue_hpood

ya açıkçası kullananlar memnun, ama benim içim rahat değil. sonuç olarak jilet gibi bir şey bu. üstelik çok sık yapılmaması gerekiyor, kullanımı önemli. yoksa tüylerin yerine bir daha asla eskisi gibi tüyler çıkmıyormuş. benim tüy açısından çok büyük sorunum olmadığı için ben kullanmayı düşünmem. kullananlar için de haftada bir kere kullanmak bile yeterliymiş. hatta iki haftada bir.

Ayselgns

Haftada bir kullanıyoruz. Zayıf olan tüyleri alıyor ve yerine sağlıklı tüyler kalıyor. Kullanım sırasında çok baskı uygulamamanız gerekir. Belirttiğiniz fiyata orjinal bir ürün bulabileceğinizi düşünüyorum.

blue_hpood

yani, olabilir. kaliteli mama, eldivenle falan da her gün, iki günde bir taramak ciddi oranda azaltıyor tüy dökülmesini. ve bir de elbette kedinin de sağlıklı ve kafa olarak rahat olması lazım. gerisi dediğiniz gibi, anneniz iknâ olsun diye kullanırsınız:D

ZehraBulutt

Bizim kullandığımız da furminator tarzı, sahte furminator değil ama bench mate diye bir marka. Furminator'den biraz daha uygun fiyatı, ben aldığımda çok daha uygundu ama şu anda biraz yaklaşmış fiyatı furminator'e. Ben çok memnunum bu taraktan kesinlikle yolmuyor, uçları sivri değil, can yakmıyor ve çok güzel tüy topluyor. Gene de ben bu tarağı haftada bir kez kullanıyorum, diğer zamanlarda fırça ve eldiven kullanıyorum.

buseekucukgol

ben furminator tarzı taraklardan çekiniyorum açıkçası canını yakar gibi geliyo. ben eldiven kullanıyorum iki günde bir. tüylerdeki dökülmeler baya azalıyor

ZehraBulutt

Eldiven harika tüy topluyor, resimdeki gibi kalıp halinde çıkıyor tüyler resmen. İlk başlarda fazla tüy toplamıyor gibi gelebilir ama kullandıkça tekniğini oturtuyorsunuz.

SBKart2207

Hee anladım bende annem sıkıntı çıkarıyor diye kullanmayı düşündüm çok dökülurse ayda iki kere falan yaparım gelecek günlerde. Annemi de psikolojik olarak dökülmüyor furminator kullanıyor diye etkiler bence biraz aldatmaca yapayim wbdbwkfnenfn . Eldivenle de tararim

Ozge00

Eldiven tuyleri güzelce alıyor mu? Benimki tarak sevmiyor pek belki eldivenle taratir.

SBKart2207

Alır herhalde ya denemek lazım kimisi alıyor kimisi almıyor diyor.