Daha Önce Hayvan Sahiplendiren Var Mı?

Yamukparmak

Arkadaslar mahallemde bir köpek doğurmus. 9 tane flndılar. Ben birini muhtarımız ile beraber sahiplendirdim ama tahmin edersinizki en tombik olanı aldılar. Sonra bileniniz vardır belki antalya hayvan sahiplendirme sayfası cok iyi çalısıyor oraya ilan verdim ve bi iki dk içinde bir bey aradı. Köye tasınacağını ve bir dişi birde erkek olanı sahiplenmek istediğini söyledi. Sizce bu insanın güvenilirliğinden iyi bakacağından nasıl emin olabilirim?Aranızda daha önce sahiplendiren varsa cevaplarsa sevinirim :)

11 CEVAP

anjelik123

Ben kedilerimi sahiplendirmiştim gayet iyi bakıyorlar ziyarete gidiyorum aylık olarak resim video istiyorum. Bir dişi bir erkek istediyse eşleştiricektir büyük ihtimalle kısırlaştırma şartıyla sahiplendirin karnesinin resmini isteğin gitti veterinerin numarasını alıp arayın öyle takip edebilirsiniz

Ozge00

Her hafta fotoğraf atmasını isteyin. Kabul etmezse vermeyin. Bir süre sonra sıkılıp köpeği bırakırlar. Daha önce böyle bir sey olmuştum. Kisi 1 ay bakmis daha sonra fotoğraf atmayi bırakmış. Bahaneler üretmiş yok telefon bozuldu yok kamera çalışmıyor falan sonradan öğrenmişler ki kediti sokağa bırakmış

Ozge00

Fotoğraf şartı koyun Kesinlikle.

blue_hpood

kısırlaştırma ve takip şartı koyun.

Anonymus552223

Bir disi bir erkek alicak da zamaninda kisirlastiracak mi o onemli, yoksa kardesler ciftlesir. Ne zaman kisirlastiracaksiniz diye sorun. Kisirlastirma hakkinda bilgisi var mi yok mu ortaya cikar. Cok şart surt sevmiyor insanlar. Bence bir noktada haklilar da kimse kendine karışılsin istemez.

Anonymus552223

Bir de tum yavrularini verseniz dahi, anneyi kisirlastirmazsaniz bu yaz yinr dogurur. Belediye barinagi iyiyse muhakkak kisirlastirin

Anonymus552223

Yok yavrulari sahiplendirin zaten o en iyisi olur barinaklar dediginiz gibi bir de hastalik kapma riski var. Sadece anneyi kisirlastirmak gerek yine yavrularsa yine ugrastirir sizi

Yamukparmak

Ayrıca bu konuda cok doluyum okuyan olur mu bunu bilmiyorum ama yinede yazmak istiyorum içimi bosaltmak için. Dün yavrularla ilgilenirken iki genç kız geldi benim gibi sevmek için birini ben alsam olur mu dedi. Bende sevindim tabi “aa sahiplenmek ister misin”dedim. Aldığım cevap: “ aa yok öyle hevesimi almak için ben sahiplenemem ailemde izin vermez”. Kızı dövmek istedim -_-

Ozge00

Evet bi heves alıyorlar sonra zorlaninca bırakıyorlar zaten sokak kedisi diye. En çokta çocuğu kedi kopek isteyenler var. Cok fena. Zor iş gerçekten. Umarım düzgün birileri bulursunuz.

Yamukparmak

Barınağa verip oraya mama yardımları düşündüm ama sonra esnaflarla konustumki “lafta barınak” olan yerde hayvanlara bakılmıyormus.bi alana salınmıslar sadece. Belediye destek sağlamıyormus. Yavruları oraya verirseniz diğerleri parçalar dendi bende böyle bir yol buldum.

Yamukparmak

Arkadaslar cevaplarınız için teşekkür ederim. Ama o arayan kişiye vermeyeceğiö cünkü tekrar arayıp detaylı konustum yok kısırlastırmıyoruz ama dikkat ediyoruz çiftlesmesinler diye dedi. Ama yinede yavruları olursa derneklere veriyoruz gibi bi şeyler dedi bende kusura bakmayın size veremem dedim.