Dondurma

blue_hpood

kedi severler, yaz geldi malum. hemen her akşam dondurma yiyoruz evde. bizim panter de dondurmaya bayılıyor, geliyor pati atıyor ben yerken, kafasını kaseye sokuyor. illa yiyecek. vermezsem ben yiyene kadar dibimde dikiliyor ve gözlerini ayırmıyor benden. dondurmanın kediye zararı var mı? böyle arada biraz versem sorun olur mu?

16 CEVAP

ZehraBulutt

Şekerli olduğu için zararlı onlara. Onun için ayrıca yoğurt ya da laktozsuz sütü dondurabilirsiniz. Buz kalıplarında dondurun her akşam bir küp verin.

bbeyzvv

ben biraz ısıtıp tadımlık veriyorum vermezsem kaşığımı patiliyolar

Ozge00

Vermeyin bence. Benimki de istiyor ama gerek yok

blue_hpood

ya o kadar seviyor ki kıyamıyorum, her seferinde tatlı kaşığının yarısı kadar veriyorum.

Linsenpai

Ay valla ben de çokkkk çok az tadımlık veriyorum, yoksa karşıma oturup acıtasyon yapıyo bitirene kadar lflfşbşbş

ZehraBulutt

Çok az veriyormuşsunuz gerçi, o kadar ben de veriyorum ama çok sık dondurma yemiyorum ben. Siz de en azından bazı akşamlar dediğim gibi yapıp bazen de kendi yediğinizden verebilirsiniz.

blue_hpood

Linsenpai kesinlikle öyle, acıtasyon yapıyor dısjsksjs

blue_hpood

ZehraBulutt evet, ben sık yiyorum. her akşam vermeyeyim o zaman. cevapladığınız için teşekkürler:)

Lilyycm

Ayy bizimki de aynı uyur uykusundan uyanıyor dondurma için hemen parmağımın ucuyla arada yalatıyorum :)

Elvannnn

Burada kediler için sağlıklı dondurma tarifi var ben biz yerken ona da kendi dondurmasını veriyorum bizimkine sulanmıyor:D https://www.instagram.com/p/CAUuVbzF_MX/?igshid=1a2gk7xsbgxj4

blue_hpood

Elvannnn çok teşekkürler:D

Kuzucansu44

Bende çok dondurma yiyen biriyim. Kedilerimde çok seviyor, hergün değil ama arada çok az veriyorum.

hayvansever_

Şeker kedilere çok zararlı bir madde ama onalr şekere bayılıyorlar. Şeker kedilerde bağımlılık yaptığından şekerli şeyleri hiç bırakamıyorlar. Vermemiz doğru değil ama ben ayda 1-2 kere az yalatıyorum bi çay kaşığı kadar falan yalvarmasına dayanamıyorum :d Ama her akşam da vermeyin ayda 2-3 kere en fazla şekerli şey yemesine müsa de edin o bile olmaması gereken bir şey aslında.

blue_hpood

hayvansever_ haklısınız, cevapladığınız için teşekkür ederim:)

blue_hpood

Lilyycm bu dondurmada bi’ şey buluyorlar, herhâlde onlara da tatlı geliyor:D