Sucuk Yemesinden Sorun Çıkarmı

Mehmed_276

Benim 2.5, 3 aylık kedim bi kere sucuk verdikten sonra alış tı sucuktan başka bise yemiyo sorun olurmu vermeyince aç kalıyo benle oynamıyo vs.

10 CEVAP

selmancitir

Sucuk oldukça fazla baharat ve tuz içerir, bu da kedilere zararlıdır.
Salmonellaya da yol açabilir. Yedirmeyin derim.

dilaraxx

fazlası da azı da tehlikeli,en basiti ishal olur,kusar vesaire direk kesin vermeyi,her istediğini vermeyin

Sulecrn

Ishal yapar. Fazlası tehlikeli

Esmerim1

Bir veterinerden soğan ve sarımsağın kediler için çok tehlikeli hatta öldürücü olabileceğini dinlemiştim. Vermeyin aç kalınca mamayı yer.

QueenMete

Tuzlu ve baharatlı şeyler kediler için zararlı... kedinizin sağlığı ve uzun yaşaması için vermemenizi öneririm.

Ozge00

Vermeyin salam sosis sucuk yada bu tarz baharatlı tuzlu şekerli şeyler. Sade et verin niye bu tarz şeyler veriyorsunuz ki. Yumurta verin peynir verin yoğurt verin.

hayvansever_

Soru başlığını görünce şaka sandım istemsizce güldüm. Bu nasıl soru Allah aşkına ya. Bir kedi sahibisiniz ama hiç kedilerin NE YEMEMESİ gerektiğine bakmadınız mı gerçekten. Kedilerin ciddi anlamda yememesi gereken bazı şeyler ben size yazayım, şeker, tuz, baharat, yağlı şeyler, kızartma temel yememesi gereken şeylerdir. Bir de sucuk tabi :d

hayvansever_

Zaten kediler her hoşuna gideni yemek isterler bizde buna izin verirsek hayatları olumsuz etkilenir. En basitinden örnek vereceğim kedilerin çok severek yediği rc mama kediler bu mamaya bayılıyor bizde seviyo diye hiç bilmeden verirsek onu olumsuz etkilemiş oluruz.
Siz ısrarla vermeyin aç kalmaz dayanamaz yine mamasını yer

Anonymus552223

Yas mama alin kuruyla karistirip verin. 1 kac öğun ac kalsa 3. De yer

Anonymus552223

Veya evden haslanmis sekilde et verebilirsiniz ama dedikleri gibi sucuk zararli