Bu Kediler Nasıl Bu Kadar Akıllı?

sartejarto

Öncelikle kedi beslediğim için kedileri örnek veriyorum, elbette tüm canlılar da aynıdır...

Sokak kedilerim var, her akşam yemek vereceğim saati bilirler ve gelirler, üçü de kız, ve galiba üçü de anne. Bir kızımın yavrularını gördüm, diğer iki kızımın görmedim fakat üç kızım da et/kemik yedikten sonra en son parçayı ağzına alıp gidiyorlar... Bende bunu fark ettim ve 3 tane büyük et/kemik parçası bıraktım ve en son önlerine atıyorum hepsi ağzına alıp gidiyor...

Bu hayvanlar nasıl akıllı böyle? Erkek kediler yediği kadar yer ve gider(erkek kedilerim de vardı) ama anne kediler hem et/kemik götürüyorlar hem de sütlerini veriyorlar... Annelik her canda, insan ya da hayvan hep aynı... Valla onlar yedikçe ben doyuyor, mutlu, huzurlu oluyor gibiyim. Keşke tüm sokak hayvanlarına gücüm yetse... Kilosunu 1 TL'ye aldığım tavuk kemiği belki yavrularla birlikte onlarca cana gidiyor, bu hayatta çok şey başaramadım belki ama en güzel şey bana nasip olmuş ve siz hayvanseverlere de saygı ve sevgiyle... Sayımızın artması dileğiyle...

4 CEVAP

sartejarto

Sert kemik vermiyorum ve aldığım tavuk kemiğini bile küçük küçük parça yapıyorum, ki yanlarındayım zaten çok şükür yıllardır bir şey olmadı.

yusufsaygin2

Öncelikle bu bilinçli hareketiniz için tebrik ederim ama şöyle bir durum var ki; kedilere kemik lütfen vermeyin. Ölümcül olabilme riski bile var. Kedilerin çene yapısı, ağız yapısı köpekler gibi değildir. Kemiği tam parçalayamasalar boğulmaya kadar gider bu durum...

Anonymus552223

Artik yavrulara sadece anne sutu yetmez o yuzden ek gida goturuyor anneleri. Anneleri takip edip yavrulari bulabilirsiniz. Ve yavru kedi mamasi goturebilirsiniz isterseniz. 15 kilosu 100 liraya mamalar var size de daha pratik olur.

kedimedisever

Kemiği hiç vermezseniz iyi olur bu kadar süre bişey olmadı diyip bundan sonra olmayacağının garantisini veremezsiniz. Küçük parçaları veeiyorum demişsiniz ama onlar bile çok zararlı olabilir. Lütfen vermeyin.