Vetoskin (Deneme Yorumu

hayvansever_

Merhaba, bu başlığı açmak için sabırsızlanıyordum çünkü bu ilacı kullanmaya başlıyı cağım zaman hakkında doğru düzgün hiç yorum bulamadım, bu sitede zaten hiç yorum yoktu hakkında bende buraya deneyimimi paylaşmak istedim ürünü merak edenlerle ilgili.
Öncellikle kedim kısır erkek çok uzun tülü bir kedi. Mama olarak tavuklu nd tahılsız kullanıyorum. Biz hep tüy konusunda şikayetçiydik iyi mama kullansam da vitamin desteği yapsam da yapısal olarak kedimin tüyleri çok dökülüyor. Kedim bundan bir kaç ay önce yağlı kuyruk sendromuna yakalandı ve veterinerimiz tedavisinin vetoskin denilen ilaç olduğunu söyledi. Araştırınca ilacın aslında tüy dökümüne fayda eden ve çok bilindik bir ilaç olduğunu gördüm. Sorduğum insanlarda bu ilacın y.k.sendromuna fayda etmiyiceğini söylediler ama ben tüy dökümü için faydası olsun diye yinede aldım. Yaklaşık 2 aydan uzun süredir kullanıyorum ve ne yalan söyliyim tüy dökülme konusunda zerre yararını görmedim gerçekten. Tuhaf bir şekilde de gözle görülür şekilde y.k. sendromuna olumlu etkisi oldu ama tamamen düzelmedi tabi. Burada biri bana tavuklu mamada daha az etki eder belki demişti bir ara ama hiç mi etki etmez hiç etki etmedi. Hani azıcık bile :d İlacı ben vetimden 175 tlye almıştım ve gerçekten parama yazık oldu diyorum şuan. Benim bu ilaçla ilgili deneyimlerim bunlardı bende faydası olmadı diye herkeste faydası olmadı değil tabi. Yorumlarınız veya sorularınız varsa aşağıya ekleye bilirsiniz. İyi günler.

10 CEVAP

hayvansever_

Evet mutlaka bilgi veririm burdan olmazsa özeldende olsa yazarım size. kitten kullanıyorsanız evet sıkıntılı bir durum. Dediğiniz gibi fitmin deneye bilirsiniz sizde. Zaten rc ve proplana aman sakın bulaşmayın.

dddkkkks

benim kedim scottish fold n&d tahılsız tavuklu narlı kullanıyoruz henüz 4 aylık ama aşırı tüy dökme söz konusu sevince elime topak topak geliyor herkes gibi ben de başlarda RC ile besliyordum hiç gözle görülür şekilde tüy dökümü olmadı çoğu kişi n&d mamadan kaynaklı olduğunu söylüyor siz başından beri n&d ile mi besliyorsunuz

hayvansever_

evet ben hep ndkullandım bir ara veterinerimizin yoğun talebi üzerine istemesemde proplan kullandım çok pişman oldun kedim bir anda 2 kilo aldı. Sonra yine nd tahılsız tavukluya geçtim kısır. Ama şuan nd kuzulusu ile fitmin arasında gidiyorum.

hayvansever_

zaten benimde gördüğüm kadarıyla nd tavuklu çok tüy dökümüne sebep oluyor. Kuzulusunun/balıklısının daha iyi olduğunu söylüyorlar o konuda

dddkkkks

ben de fitmine geçmeyi düşünüyorum eğer siz her hangi bir mamaya geçiş yaparsanız tüy dökümünü güncelleyip paylaşırsanız çok sevinirim

dddkkkks

ben kitten kullandığım için ne kuzuluya geçebilirim ne de balıklıya :(

dddkkkks

kedisine değer veren RC kullanmaz zaten büyük pişmanlık çok teşekkür ederim

dtaylan03

Tam da vetoskin kullansam mı artık diye düşünmekteydim ki sizin yorumunuza denk geldim. Tüy dökümü biraz fazla benim kedimde de. British cinsi benimkisi. 9,5 aylık. En başından beri ND kitten kullanıyorum. Yaz sıcakları gelinceye kadar ciddi bir tüy dökülme sorunumuz yoktu aslında. Ancak son bir aydır düzenli olarak hergün tarıyorum, buna rağmen tüyler uçuş uçuş. Daha önce Viyo'nun prebiyotiğini kullanmıştım bir ara, aslında bağırsak düzenleyicidir fakat tüy kalitesine de ciddi katkısını görmüştüm. Bugün yine o ürünü aldım, yarından itibaren 1 hafta kullanacağım. Ancak ND'yi bu yaz sıcaklarında değiştirmek istemiyorum, çünkü sıcaklar geçtiğinde tüy döküm sorununun minimize olacağını umuyorum. 12 ayını doldurduktan sonra balıklı ve kuzulu alternatifler çoğalacak. Ve o zaman hakikaten ND'nin tüy dökümene sebebi var mı yok mu göreceğim.

hayvansever_

Bahsettiğiniz ürünü ilk defa duydum, bakıcağım mutlaka. Sizde filmine geçebilirsiniz yada düşündüğünüz başka marka varsa bizimledir paylaşın mutlaka. Bu bi iki ay kedilerin eski tüylerini atıp yenİlerini çıkardıkları bir dönem bu yüzden bu aylarda daha çok yüz döküm oluyor evet

hayvansever_

Düzeltmenin gazabına uğramışım umarım anlarsınız :D