Kediyi Evde Bırakmak

nilayy24

4 temmuzda şehir dışına çıkıyorum, geri 29 temmuzda gelebileceğim. Ben yokken kedime ablam ve bir arkadaşım gelip bakacaklar, oynayacaklar vs. Merak ettiğim şey ben yokken kedim üzüntüden kötü düşer mi? Bana çok alışkın ve henüz yeni 4 ayı doldu. Bana küser mi? Lütfen daha önce bi süreliğine bırakanlar varsa yazabilir mi :(

21 CEVAP

Anonymus552223

25 gun cok fazla. Ailenizin evine birakin

Anonymus552223

Gunun buyul kismi duracakmis gerci ablaniz. Gunde 1 saat falan dolasmayla olmaz ama 25 gun

nilayy24

Çok kararsız kaldım ama en iyisi ablamın evine bırakmak olacak sanırım en azından acil bi durumda anında müdahale ederler

Ablanın evine değil kendi evine bırakırsan daha iyi olur. Tabi ablan yeterince ilgilenecekse.
Mekan değişmesi tavırlarını da değiştirebilir. Dışarı kaçmaya çalışabilir, dışarı kaçarsa eski mekanını aramaya çalışabilir vs vs sıkıntılı iş.
Belli aralıklarla evine gidip yemek su versin biraz oynasın hiç sıkıntı olmaz gözün arkada kalmasın.
Mekan değiştirme diyorum kesinlikle değiştirme.
Sana da hayırlı yolculuklar dilerim.

GlsmKrpk

Ablanın evine kedinizle gidip gözlemleyin tepkisi ne olacak bakın.
Arkadaşıma gittiğim zaman kedimide götürmüştüm evi gezdi dolandı keyfi yerindeydi. 2 defa beraber gittik hiç bir sorun olmadı. Bazı kediler korkusundan en kuytu yerlerde saklanıyorlar ya da taşıma çantasından hiç çıkmıyorlar bazıları keşifçi ve meraklı çok etkilenmiyorlar.
Yeri gelmişken şunu da anlatayım apartmanda görevlimiz tatile çıkan komşunun kedisine bakıyor. 1 haftalık bir süreç . Eve her gün uğrayıp mamasını verip suyunu değiştiriyor. Kedi her gün ağlıyormuş . Abla görsen benim gitmemi bile istemiyor demişti. Duyunca içim sızladı.
Bence bırakabilirseniz ablanıza bırakın ya da ablanız sizin evde kalsın.

nilayy24

Birkaç kere götürmüştüm ablama hiç taşıma kabından çıkmamazlık falan yapmamıştı etrafı gezinmişti hep, tanıdığı bildiği yer ve birkaç günde alışır diye tahmin ediyorum