Kediyi Evde Bırakmak

nilayy24

4 temmuzda şehir dışına çıkıyorum, geri 29 temmuzda gelebileceğim. Ben yokken kedime ablam ve bir arkadaşım gelip bakacaklar, oynayacaklar vs. Merak ettiğim şey ben yokken kedim üzüntüden kötü düşer mi? Bana çok alışkın ve henüz yeni 4 ayı doldu. Bana küser mi? Lütfen daha önce bi süreliğine bırakanlar varsa yazabilir mi :(

21 CEVAP

Kediler biraz özgür ve mekanı sahiplenen hayvanlar olduğundan öyle üzüntüden kötü düşeceğini falan sanmıyorum.
Köpek olsa cidden sıkıntı olabilirdi sonuçta rutinlere bağlı sürü hayvanı. Ama dediğim gibi kediler sahiplerini ne kadar çok severlerse sevsinler onları değil mekanları sahiplenirler. O yüzden gönül rahatlığıyla gidin bence.
Şöyle bir sıkıntı olabilir siz sürekli onunla ilgilenip karnını doyuruyorsunuzdur seviyorsunuzdur oynatıyorsunuzdur siz gidince bunlar aksar onun boşluğunu hisseder.

Poncik2016

Ben 14 günlüğüne tatile gittiğimde mecbur kedimi anneannemlere bırakmıştım. Orası yazlık o yüzden bahçede falan gezinmiş başka kedileri falan izlemiş yani oyalanacağı bişeyler yada birileri olduğu sürece bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Hatta ben geldiğimde ilk onun yanına koştum bana baktı bi sevdirdi kendini sonra kedileri izlemeye devam etti umrunda bile olmadım :D

Anonymus552223

3 5 gun icin yerlerini degistirmeye degmiyor. Fakat 1 haftadan sonra hareketleri degisiyor. Biz en fazla 10 12 gun kadar birakmak zoru da kaldik tatil uzamisti, ve dondugumde kedim kendini temizlemeye basladi. Evden kacma girisiminde bulundu. Bir daha asla 4 5 gunden fazla birakmam. Sizinki ailenizin evine de alisikmis ki daha yavru sayilir yavrular biraz daha cabul adapte oluyor genelde

Ozge00

Yanınıza götürme şansınız yok mu? Baya uzun bir süre çünkü bu. Benim de kedim bana cok bağlı. Ben yokken hic sesi soluğu çıkmıyormus, Bos bos bakip uyuyormuş sadece. Ondan önce kisa sureli deneyin bakalim ne olacak. Sabah gidin aksam gelin mesela evdeki kisi gözlemlesin ne olduğunu. Size cok bağlı ise yemeden içmeden de kesilebilir. Umarım sorun çıkmaz

Ozge00

Anladım. O zaman yapacak bir şey yok arada görüntülü konuşun. Ben yarim saat ortalıktan kaybolsam kedim evde deli gibi beni arar o yüzden ara ara dışarıdayken arıyorum görüntülü evdeki kisiyi öyle görüşüyoruz :D yani siz gelince biraz tepki gösterir belki size ama düzelir hemen. Allah kolaylık versin.

nilayy24

Peki sizce ablamın evine mi bırakmalıyım? Oraya arada götürüyorum 1 aydır falan götürüyorum. Yoksa ablam gelip bizim evimizde mi bakmalı hangisi onun için daha iyi olur

Poncik2016

Yani ben yazlığa gittiğimde 3 hafta falan onunla kaldım alışsın diye çünkü bı anda yer değiştirip üstün bende ortadan kaybolursam kötü etkilenir diye düşündüm. Ablanıza bırakmayı düşünüyorsanız mümkünse bu sürede orda onunla kalın biraz alışsın.

Ek olarak yazmayı unutmuşum onu da yazayım.
Kedimi eve bırakıp üniversiteye gittiğimde aylar sonra döndüm ve kedim beni gördüğü gibi tanıyıp sanki 1 saat önce gitmişim gibi davrandı.
Biraz kedinin karekteriyle alakalı sonuçta hepsinin karekteri farklı oluyor.

Anonymus552223

Kendini temizlememeye pardon

sekerfare21

Sure uzun, yapabiliyorlarsa arada yanina gelmek yerine o sure icinde kedinizi misafir etsinler.

nilayy24

Yanıma alabilsem alırım, gideceğim yerde kalabileceği bir yer yok maalesef ve yer değiştirmenin onun için çok daha kötü olacağını söyledi veterinerimiz. Bazen gün boyu evde olmuyorum Babam sen gittikten sonra dolanıyor gelip yatıyor demişti bugünlerde sıcaktan daha fazla yatıyor ama normalde hareketli yani

Ayselgns

Çok uzun bir süre. Nasıl dayanacaksınız. Biz haftaya tatile çıkacağız bir haftalığına. Kedimle gidiyoruz. Ben onu evde 24 saat dahi bırakamıyorum. Bırakın 25 günü. Çok dayanıklı olmanız lazım duygusal olarak.

nilayy24

Evet ben de şu anda onun duygusallığındayım hiç gidesim de yok. Yanımda götürebilsem Ben de götürürdüm herhalde götürme imkanım varken evde bırakmıyorum. Onun için ne en iyisi olur onu anlamaya çalışıyorum

nilayy24

O zaman hiç yerini değiştirmeyeyim bence çünkü her gidilen yere götürülebilecek bir hayvan değil yerlerine bağlılar zaten beni göremeyince üzülecek. Bi de yer değiştirme stresine girmesin

nilayy24

Benim ilgilendiğim kadar olmasa da ablam virüsten dolayı evden çalışıyor ve evlerimiz çok yakın. Bilgisayarını alıp bizim evimize geleceğini akşama kadar duracağını söylüyor