Kedim Ameliyat Olucak Kan Testine Girmeden Risklimi

Ezginx

Arkadaşlar kedim gözünden ameliyat olucak kapaticaklar gözünü dün veteriner buldum konuştuk normalde bu ameliyatin fiyatlari 600 tl felanmiş sanirim baska bir veteriner demisti ama bu konustugum veteriner 300 tl dedi hem cok ucuz biraz şüphelendim iste sordum kan testi felan yapicakmisiniz dedim eger kediniz hasta halsiz degilse hic gerek yok dedi pek icime sinmedi sonucta belki bir hastaligi varsa ameliyat masasinda kalabilir baska ameliyat yapan veteriner buldum aramizda 30 km var arabam yok telefonda hic bilgi vermedi surekli getirin fiyat belirteyim dedi hicbirsey soramadim siz olsaniz ne yapardiniz ?

7 CEVAP

Poncik2016

İlk aradığınız veteriner kan tahliline dair bişey demiş miydi? Dediyse ben yaptırırdım söz konusu kedim olunca pimpirikli olduğum için içime sinmezdi ve stres olurdum :D Ayrıca 30km deki veterinere gitmeyin derim yardımcı olmaya bile çalışmamış :/ varsa intarnetten veterinerler hakkındaki yorumlarada bakabilirsiniz

Ezginx

Poncik2016
Ilk aradigim veteriner cidden insan değil tek derdi para ne var sölese nolurdu israrla gelip muayne olmasini söylüyor oyuzden kan testi hakkindada bilgi alamadim ya ankarada pek bildigim veteriner yok ameliyat yapan cogu yapmiyor o yuzden bi yakin bunu buldum kan testinede hic gerek yok zaten baktigimiz kanda birşey olsa kediniz hasta olurdu dedi ben genede dediginiz gibi risk almayayim ama veteriner konusundada icime pek sinmedi 3 gun sonra muayneye goturcem bakalim nolucak

Anonymus552223

Kan testi yapilsa da bazi riskler var ameliyat sonucta. Kan testinde nelere bakiyorlar o da onemli. Simdiye dek hic yaptirmadim bziim veterinerler de hic yapalim demedi. Cok sukur bir sorun cikmadi ama cikmayacagi anlamina gelmez

Ruyasmom

Çok geçmiş olsun benim kızımında tek gözü yok ve bende Adana'daki bir veterinere aşağı yukarı aynı ücrete yaptırdım kedinizin ne oldugunu bilmeden ezbere ameliyat etmek doğru olmayabilir diye düşünüyorum ben de aynı işlem için ken testine başvurmuştum ek ücret istense bile yaptırın derim

GlsmKrpk

Parazit ve karma aşılarında kediniz hiç halsiz düştü mü ?
Ya da hiç hastalandı mı ?
Bağışıklığı düşükse yukarıdaki durumlardan az çok belli olur.
Kısırlaştırma ameliyatı öncesi haftada 1 çocuklar için olan imuneks şurup vermiştim kedime ( çeyrek çay kaşığı) .
Ameliyat öncesi kan testi vs yaptırmadık sağlıkla atlattı çok şükür.Kısa bir ameliyattı zaten, göz ameliyatiçin kan testi isterdim ama.
Ayrıca çok geçmiş olsun sağlıkla atlatır inşallah

Gelyahron

Ameliyattan önce kan testi gerekli mi?? Bizce gerekli çünkü böbrek ve karaciğer değerlerine göre anestezi yapılıyor. Allah korusun, her kedi burda anlatılanlar gibi sağlıklı olmuyor. Narkozu metabolize edemeyen bir sürü kedi var

Ezginx

Teşekkürler dediginiz gibi benimde icime sinmez yaptiricam test