Kulak Uyuzu

Harleyhera

Merhaba,kedime 3 ay önce kulak uyuzu teşhisi konuldu.Oridermly 2 tüp purina fortiflora vitamin 3 kutu bitirdik.Veterinerimiz kedime mera mama daha iyi gelir dedi ama ben 1 aydan sonra merayı bıraktım.Kedimin kulakları şimdi kabuk atmaya başladı:(bu hastalığı geçirenlerin başına böyle bir olay geldi mi?veya nasıl bir tedavi süreci uyguladınız?

12 CEVAP

lwb

kulak içinden geliyorsa başlangıç olabilir çünkü dik kulaklı kedilerde kir atması için uuzunca bir süre temizlenmemesi gerekiyor. günlük yoğurt,kefir de verin probiyotik niyetine ki bağışıklığı güçlü dursun

Harleyhera

Teşekkür ederim

lwb

kulak uyuzuyla kulak mantarı karıştırılabiliyor ama oridermyl ikisine de iyi geliyor. mantarın nüksetme oranı daha fazla, bağışıklığın düştüğü an, strese girdiklerinde tekrar nüksediyor. yapmanız gereken bağışıklığı yüksek tutmak.

Harleyhera

Sizce bu kabuk atma önemli midir?artık korkmaya başladım.Bir de 2 günde bir bazen 1 50 grm ıslak mama yiyor ama arkasından çok oynatıyorum kilo almasın diye

Harleyhera

Sizce bu kabuk atma önemli midir?artık korkmaya başladım.Bir de 2 günde bir bazen 1 50 grm ıslak mama yiyor ama arkasından çok oynatıyorum kilo almasın diye

lwb

kulak mantarı kedim bir çok kez geçirdi, ilk olduğunda ben farketmediğim için kulak içinden siyah kabuklar geliyordu, ben de kir zannediyordum ama kulaklarının kızarmasıyla anladım anormal bir durum olduğunu. ne olur ne olmaz diye hekime gösterin bence, eğer varsa ilerlemeden teşhis olur

lwb

içeriği güzel yaş mama yemesi güzel bir şey, her gün de verebilirsiniz öğünlerini ayarlayarak ama diş sağlığına da dikkat edin. fırçalayın.

Harleyhera

3 aydır hekim sürekli kontrol ediyor ama son gitmemize harley kulaklarına elletmedi artık.2 tüp kullandıktan sonrada bu kabuklar uyuz mudur sizce?

Ciko22

Umarım görürsünüz uyuz muymuş. Benzer problemleri şuan yaşıyorum. 2 ayrı veterinere gittim. Aynı şekilde kir çıkıyor şuan

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Biz kulak enfeksiyonu geçirdik damla ve antibiyotik verdi geçti şükürler olsun ben hastaysa üç kere probiyotik yoğurt ve kefir veriyorum normal günlerde de bağışıklıkları yüksek olsun dşye vetoskin balık yağı da kullanıyorum.

zfrshn

Kabuk atma diye takıldığınız şey kulak akarlerının tabaka halindeki dışkıları ve normal bir durum.
O elinizdeki kulak çöpü ile sadece dışkulağı temizliyebilirsiniz asıl konu kulak dibinde çok güzel temizlenip sonra oriderm sürülmeli dip kısma inmeli oriderm. 21 gün kullanmalı ve bu sürecin başında ve sonunda stronghold ense damlası kullanın kulak uyuzuna çok etkilidir.Diğer ürünler söylendiği gibi etkili değil.21 gün sonunda tekrar uygulanma süreci yeni yumurtadan çıkan kulak akarlarınında öldürülmesi gerektiği için. İnatçıdır ama dediğim yöntem işe yarar.Bizzat denendi :)

Dobbyko

Kulak içindeki enfeksiyonu dışarı atıyor. Bizde hala uğraşıyoruz tam geçmiş değil her gittiğimizde bir şey söylüyorlar. Bizde yılmış durumdayız. İlk gittiğimiz yer solüsyonla temizleyip oridermyl kullanın dedi kedimin kulakları kıpkırmızı oldu meğer solüsyona alerjisi varmış. Arkasından akut enfeksiyon geçirdi en son hayvan Hastanesi'nde baktırdık akıntısı olduğunu oridermyl devam etmemiz gerektiğini kulak kepçesindeki kalıntıları da pamuğa başka bir solüsyon döküp temizlememiz gerektiğini söylediler. Bizde bugün tekrar oridermyl e başlayacağız. Ama önemli olan oridermyl ye takılan uzun tüp var ya onu tamamen kulak icine sokup o şekilde kremi sıkın ki kulak kanalına ulaşabilsin. Sadece ucunu sokarak vs hiçbir işe yaramiyormus. Bana önceki hekim anlatmamıştı bu şekilde. Eminim su an kediniz de çok sıkılmıştır o yüzden isterseniz onu da strese sokmadan makyaj pamuguyla solüsyon döküp nazikçe temizleyin. Kivrimlarda kalanları da kulak içine ittirmeden fotoğraftaki kulak pamuguyla temizleyebilirsiniz.