Acil Yardım Gerekiyor Kedim 5. Kattan Düştü

Jaxteller92

Herkese merhaba bugün sabah kedim 5. Kattan düştü ne yazık ki. Başlamadan önce şunu belirteyim sineklik kilitli ve içeriden bağlıydı.
Sabah 10 civarları uyurken kapı çaldı actilar, kediniz var mi dendi evet var sarı mi evet aşağıda şuan sanırım düşmüş dediler dünyam yıkıldı.
Normalde gece tüm camlar kapalı sabah uyanınca kız arkadaşım cami açıyor sineklik kapalı ve bagli, dişini fircalamaya gidiyor ve olanlar oluyor bir anda. Hemen indim aşağı acilen veterinere götürdüm. İlk müdahale yapildi ve yarın beklenecek dendi diğer şeyler için. Evden telefon cüzdan almaya eve döndüm ve Sonra geri aradılar. Dediler ki haberler kötü omurgasinda kırık var hemen istanbulda empati akademi diye bir hayvan hastanesi var oraya götürün arka ayaklarda hissiyatı varken ameliyat edilsin. Hemen aldım getirdim kontrolleri yapıldı ama içte de kanama vardı akcigerde problem var hemen alamadılar ameliyata yarın sabahı bekliyoruz. Kırığı kötü yerde ve fazla yukarı kaymış gözüküyor beni umutlandıran his olması. Kötü yanı ise omurgasının çok ortasında. Ne yapcam bilmiyorum yarın ameliyatta omuriliginin durumunu gorcez net olarak böyle durumla karşılaşmış ve tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi ?

24 CEVAP

yusufsaygin2

Sineklikler o kadar kolay açılıyor ki... Konu hakkında bir bilgim yok ama lütfen konuyu güncellleyin, durumu hakkında bilgi verin. -Biri yorumu patilerse çok iyi olur zira bildirim gözüksün.-

sekerfare21

Kediye cok uzuldum, umarim atlatir ve ameliyati basarili gecer.

sekerfare21

Sineklikler cozum degil yalniz. File olmasi gerekiyor. Bu konuyu goren arkadaslar da sinekliklerine guvenmesinler lutfen. File yaptirin.

Ayselgns

Bu haberleri okurken kahroluyorum. Çok geçmiş olsun!

Sineklik adı üstünde .. Lütfen okuyanlar için ders niteliğinde olsun. Umarım çabuk toparlar güzel yavru.

yusufsaygin2

Almayı en son istediğim haberi aldım, başınız sağolsun..

Ruyasmom

Dualarım sizinle öyle çok üzüldüm ki maalesef konuyla ilgili bir bilgim yok fakat size bol bol dua edeceğim inşallah toparlar

Jaxteller92

Olumlu düşünüp omuriliginde zarar olmamasini umuyorum, sabahtan beri perisanim. Sinekligin üzerine koşup, sinekligi menteselerinden çıkarmış resmen çok zor olacak bir şey olmuş.

AnneRoss

Öncelikle çok geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm yavrunuz için, buraya da durumu yazarsanız çok sevinirim merak ettim gerçekten. Ben de yeni tel sineklik yaptırmıştım camlara, sert açılıp kapanmasına güveniyodum ve kedim kısır değil. Sayenizde yakın zamanda kilit de taktıracağım :/

Jaxteller92

Ameliyatı bekliyoruz mucize olsun omurilik kopmamis hasarsız olsun ne olur

Jaxteller92

Yavrum hayatını kaybetti çok üzgünüm. Kısır olmasına rağmen öyle bir kaza geçirdi sineklige atlayınca yarattığı kuvvet ile menteşesinden çıkarmış dediğim gibi. Siz siz olun güvenmeyin sineklige

Jaxteller92

Kesinlikle değil hatta bir gün öncesinde ben camların açılma şeklini değiştirmek için bir kaç yerler görüşmüştüm. Ayrıca camın altında bulunan peteklere bağlamistik ama sineklikte tirmaninca menteşesinden çıkarmış.

Anonymus552223

Kisir degilse bor sekilde yolunu buluyorlar kacmak icin cok gecmis olsun

Jaxteller92

Şuan yanındayım perişan durumdayım guncelleyecegim

iidyl

sinekliğe güveniyordum ben de.. ama çok yanlış bir seçimmiş.

ben yanında olmadan sineklik de olsa açık pencereli bir odaya giremiyor minnak, hele kısırlaştırılmamış büyük bir kediyse tutmak imkansız. çok geçmiş olsun umarım kötü bir şey çıkmaz.

Jaxteller92

Arkadaşlar sinekliklere güvenmeyin kesinlikle, ben üstten alttan bağlamış olmama rağmen, sinekligin kilitli olmasına rağmen koşarak sineklige ziplayinca sinekligin menteselerinden çıkarmış. Sineklik çıkınca sinek boşluğa savruluyor yavrum üstünde kalarak aşağı düşüyor. Düşerken kendini toparlayamiyor muhtemelen o yüzden omurgasinda çok kötü bir kırık oluyor. Şimdi ameliyatta bekliyorum