Kısırlaştırma Sonrası Koku Bırakma

Kediduman

Arkadaşlar merhaba. Kedimi 1 haziranda kısırlaştırdım. Ameliyattan sonra hiç koku bırakmadı 2 gün öncesine kadar , dışarıdaki kedilere bağırıyor ve koluma hareketler yapıyor. Ameliyattan ne kadar süre sonra bu hareketlerin düzelmesi gerekiyor sizece 1 ay yeterli bir süre değil mi ? Tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

5 CEVAP

Drawhel

Şimdi şöyle sorayım ilk kediniz kaç yaşında/kaç aylık? Eğer kediniz küçükse buna fazla alışmadigi için hemen unutabilir, ama kediniz 2-3 yaşındaysa ve birçok kez kızgınlığa girdiyse biraz zaman alabilir, çünkü bu durum alışkanlık haline geliyor onlarda ve ne kadar çok bunu tekrar ettilerse o kadar uzun oluyor unutmalarıda

gizemaslan

biraz zaman verin kediniz çok büyük değildi hatırladığım kadarıyla unutacaktır. Bazen alışkanlık haline gelebiliyor bu durum hiç kızgınlığa girmeden kısırlaştırmak en iyisi. Umarım kısa sürede geçer

Kediduman

@drawhel kedim şuan 8 aylık yani 7 aylıkken ameliyat oldu. Koku bırakma zaten sorun olmaya başladığı için erken ameliyat oldu. 1 ay hiç yapmadı dün ve bugün yaptı önceki yeri de güzelce temizledim de. Püskürtme şekilnde değil girdiğiniz çişini yapıyor ve üstünü kapatmaya çalışıyor bazen hala anlam veremedim

Drawhel

Kızgınlığa yeni mi girmeye başlamıştı ameliyat olmadan önce? Ben bu durumun çok fazla devam edeceğini sanmıyorum açıkçası daha küçükmüş kediniz, bence bir daha yapmaz.

Ozge00

Belki çişini yapıyor gerçekten. Bir süre daha gozlemleyin bence bir kere daha yapıyor mu bakın. Bazi veterinerler yarim kisirlastirma yapıyormus. Öyle değildir umarım