Kedimin Beslenme Düzenini Değiştirmeliyim?

Zeynucka

Merhaba,kızım bugün itibariyle 8 aylık oldu:) bu zamana kadar hep mama kabında maması oldu,aynı saatte ve paketin üstündeki ayına uygun gramaj miktarı ile.normalde mama zamanı geldiğinde kabı asla boş olmazdı ancak son bir haftadır yemesinde bir artış olduğunu farkettim ve kabı boş oluyor yenilemem gerektiğinde.
Sizlere sorum sabah ve akşam olarak beslenmesini ikiye mi böleyim yoksa alışmış olduğu düzende devam mı etmeliyim?
Konuyla ilgili deneyimlerinizi ve varsa bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim:)

4 CEVAP

GlsmKrpk

Kızınız çok tatlı :)
Kaç kilo peki ?
Bence kabında hep yemek kalsın az az sık verin mesela benim oğlan 4.900gr dı yemesi gereken miktar 60gr sabah 20 gr sonra 10'ar gr koyuyorum . Yemek bekleme süresi azalıyor kabınıda çok boş görmüyor

blue_hpood

sahiplendiğim zaman kedimde bir düzen yoktu. ben sabah yedi civarları, akşam da yedi civarlarında veriyorum. miktarı da belli. bana kalırsa düzene oturtmak daha iyi. kilo alması önlenmiş olur.

Zeynucka

@GlsmKrpk çok teşekkür ederiz:) o sizin güzel bakan gözleriniz:) sizin kırpık’ınız da çok tatlı maşallah:) en son 2 ay önce dış parazite gitmiştik 3.450’ydi.şuan 4 olmuştur bence.
Dediğiniz gibi deneyeyim yarın bakalım nasıl olacak:)

GlsmKrpk

Sağolun :)
Bir ara kırpık'ta fazla iştahlıydı dayanamayıp gr.nı aşıyordum veterinerinden ikaz geldi ( Gerçi bana hala kilosu az gibi geliyor direkt boya gidiyor gibi ). Artık mecbur gramaja uygun veriyorum. Siz önlemli gidiyorsunuz .
Venüs'te zorlanmaz umarım