Kedimin Kilosu

Drawhel

Kedim 8 aylık 2.650 kilosu bana biraz zayıf geliyor, mama dışında ek gıda vermeye çalışıyorum tavuk, balık, yumurta vs ama mama dışında hiçbir şey yemiyor, birincisi kilosu normal mi? İkincisi ise ek gıda yemeye nasıl alıştıra bilirim?

6 CEVAP

iidyl

eğer mamasını mama paketinin arkasında yazan miktar kadar yiyorsa endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok.

her kedinin bünyesi, iştahı ve metabolizması farklı olduğu için fazla veya az diye yorum yapmak yanlış olur. görüntüsünde ekstra bir zayıflık veya tombulluk varsa endişelenin. 1 yaşından sonra öğün öğün vermeye başladığınızda gözlemleyip kilo alıp almadığına bakarsanız daha iyi olur.

ayrıca illa yorumlamamızı isterseniz de 8 ay için 2.650 bence oldukça iyi. sağlıkla büyüsün minnak :))

iidyl

markasını biliyorsanız internetten de bulabilirsiniz, verdiğiniz mamanın markası neydi? hemen bulayım.

ayrıca düzenli tartımlarla kilo alış ve veriş durumunu kontrol ederseniz ve kilo vermeye devam ederse mamanın besin içeriğinden şüphe edin bence.

Drawhel

@iidyl mamasını vet. Açık aldığım için miktarını göremiyorum maalesef, ama şu sıralar eskisi gibi yemediğini gözlemledim, teşekkür ederim bu arada.

Drawhel

Maması proplan somonlu, vet. bir buçuk ay önce gittiğimde 2.480 di kilosu iki hafta önce gittiğim de 2.650 olmuş vet. İyi dedi ama böyle bakıyorum zayıf duruyor ameliyat oldu karnindaki tüyler gitti daha da zayıf gelmeye başladı paranoya oldum biraz...

yusufsaygin2

ProPlanın resmi sitesinde kediniz için bu mamadan günde 30-60GR. arası yemesi önerilmiş. Kedinizin kilosu şu anlık ideal. Ameliyat olması, mamanın tadının değişmesi, sıcak yaz günleri gibi etmenler kedilerde iştah problemi yapabilir.

Drawhel

@yusufsaygin2 anladım, teşekkür ederim, ameliyattan sonra başladı zaten bu iştahsızlık, umarım çabuk geçer.