Sahibi Vefat Eden Kedi Dostum İçin

Selinbuyukcam

Merhaba
2 hafta oldu bir arkadaşımızı kaza sonucu kaybettik 1 yaşında dünyalar tatlısı tekir cinsinde bir kızımız var şuan arkadaşımızın annesiyle kalıyor zaten beraber yaşıyorlardı bu süreçte 2 gün önce annesi aradı ve fındığın mama yemediğini keyifsiz olduğunu söyledi annesi çok kötü olduğu için fındığı alıp kendi veterinerinerine götürdüm sağlığında bir sorun yok içim rahat edemedi kendi veterinerime götürdüm burdada aynı şekilde bir sorun olmadığın belirtti yaş mama aldım biraz yedi sadece gerisi olduğu gibi duruyor sürekli yatıyor (normalde oyuncudur) ne yapacağımı bilemedim annesi fındığı kızımın hatırası diye kimseye vermeyecek bunu belirtmek isterim ama bu konu hakkında napabilirim hissetmiş olabilir mi bilemedim lütfen konu hakkında verdiğiniz her fikri deneyeceğim

13 CEVAP

yusufsaygin2

Öncelikle başınız sağolsun. Kediler nankördür diyen herkese alın bu başlığı gösterin.. :') Evet hissetmiş olabilir, zira onu artık göremeyince, kokusunu alamayınca maalesef o da üzülmüştür. Arkadaşınızın annesinin hareketleri bile etki etmiş olabilir; kediler insan duygularını görebilmektedir. Tabii bir de mevsimsel değişiklikler de etki edince.

Anonymus552223

Cok aci ya, basiniz sagolsun. Annesinin uzuntusunu tahmin bile edemiyorum, kedi de bu havadan ve sahibinin yoklugundan keainlikle etkilenmistir. Allah sabir versin hepinize

ZehraBulutt

Başınız sağ olsun öncelikle, ne acı bir olay annesi perişan haldedir şimdi, kedi de doğal olarak annenin üzüntüsünü hissediyor hem de sahibinin yokluğunun da farkında böyle olması çok doğal. Zamanla iyileşecektir ikisi de ama yemek yemesi lazım, gerekirse zorla yedirsinler yemeden olmaz, yaş mama yiyorsa sadece yaş mama yesin bir süre. Siz de sık sık ziyaret edip ilgilenin hem kediyle hem arkadaşınızın annesiyle imkanınız varsa eğer.

blue_hpood

muhtemelen yokluğunu hissediyor. ben bir gün eve gitmeyeyim, gelince sırnaşıyor bana. ki ben sahipleneli dört ay falan olmuştur. sürekli saldırır da üstelik. buna rağmen beni sevdiğini düşünüyorum. umarım kısa sürede fındık’ta arkadaşınızın annesi de toparlar. üzücü bir durum.. aklıma bir şey gelmiyor ne yazık ki..

ZehraBulutt

Anne psikolojik destek almalı muhakkak eğer almıyorsa.

sekerfare21

Basiniz sag olsun. Dayanamadim agladim okurken.

Selinbuyukcam

böyle bir durum olduğunun bildiğim için sabah akşam işe gitmeden ve geldiğimde uğruyorum fındığa çok zorda olsa yediriyorum güçsüz düşücek yavrum annemiz içinde öyle hepinize teşekkür ederim en iyisi zaman iyileştirecek onları için demiş arkadaşımız biri o kadar haklısın ki bişey diyemiyorum tekrar hepinize çok teşekkür ederim

FridaDora

Başınız sağolsun. Benim aklıma şu geldi ne kadar doğru bilmiyorum ama vefat eden kişinin evde giydiği tshirt gibi kıyafetleri giyerek, kedi ile bol bol temaslı olunursa hem anne için hem kedi için iyi olabilir gibi geliyor. Yeni ve daha sıkı bir bağ oluşturabilir. İkisi birbirini zamanla hayata bağlar diye umuyorum. Çok üzüldüm, umarım sağlam bir şekilde ilerler.

Selinbuyukcam

@yusufsaygin2 teşekkür ederim arkadaşımın yatağında yatıyor sürekli çok şaşkınım çok üzgünüm fındık için ve annesi için elimden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğim umarım kısa sürede toparlar fındık ona iyi gelecektir diye düşünüyorum

Selinbuyukcam

GÜNCEL - kimsenin konu hakkında bir fikri yok mu ?

Ozge00

Bende onu düşünüyorum.kedim bana çok bağlı ya bana bir şey olursa da o yalniz kalırsa. Allah kimseye göstermesin.basiniz sağolsun. Benimde okurken gözlerim doldu :(

Ozge00

İkinci kedi çözüm olur mu acaba kediye

Selinbuyukcam

bu stresi kaldıramayabilir şuan yeterince stresli ve en önemlisi aile bunu kaldırabilecek psikolojide değiller