Kedimin Tüyleri Ne Zaman Uzamaya Başlar?

iidyl

kedim iran-chinchilla melezi ve 8 nisan’da 3 aylık olacak. buraya bir fotoğrafını da bırakıyorum :)

tüyleri tahmini ne zaman uzamaya başlar?

10 CEVAP

ZehraBulutt

5-6 aylıktan itibaren iyice pofuduklaşmaya başlar bence. Benim için şu hali bile fazla uzun tüylü, kolay gelsin valla, iran kedisi bakımı çok zahmetli.

iidyl

ayy aysel abla ben de mia'ya hastayım.. özellikle onu öperken çekilen fotoğrafınıza bakıp duruyorum maşallah size

Ayselgns

Canım teşekkür ederizz :)

Ayselgns

İdil senin kedine bayılıyorummm .. İran kedileri zaten tam bir tüy kraliçesidir :) Çok uzun bir zaman gerekmeyecektir.

iidyl

zehra sana cevap yazmıştım ama gitmemiş :((

şey diyordum: evet çoğu kedi cinsine göre şu an bile çok tüylü ama son 1 ayda pek değişiklik olmadı, o yüzden sorayım dedim. öğreneyim de poposundan sırtından ufak ufak kırpayım uzadıkça :D furminator de kurtarmayacak bizi çünkü o kadar tüyle.

sağ olun ikiniz de :))

dddkkkks

idil bir şey soracağım tüy dökülmesi nasıl ufak ama başladı mı dökmeye

Ozge00

Furminatoru o kadar sik kullanmayın. Haftada 1 veya 2 kez yeterli. Kalan günler normal kedi taragi veya temiz dis fırçası ile fırçalayın veya eldiven

iidyl

evet başladı :/ iki günde bir furminatorle tarıyorum da 3 aylığa yaklaşan her kedi döker bence ya. birksç aya iyice coşacak tüy dökümü tüm sorumlulukları da bende olduğu için ben ilgileneceğim tüm bunlarla.

neden sordun?

iidyl

tüylerini başka türlü kontrol edemiyorum ki :((

havada uçuşuyor ve toplanmıyor başka bir tarakla. eldiven elektriklenme yapıyormuş o yüzden sıcak bakmıyorum. uzun süre taranmıyor da.. başka çarem yok yani. bastırmıyorum ve yavaş yavaş sakince 5-6 dakika tarıyorum. yeni veterinerimiz de 2-3 günde bir hafifçe/kısa süre tararsam sorun olmayacağını söyledi.

dddkkkks

benimki şuan 4 aylık aşırı tüy döküyor veteriner tüy dökmesi için çok erken dedi ama kafam aşırı karıştı mevsimsel mi mama kaynaklı mı pek çözemedim seninki de 3 aylık civarı olduğu için döküyor mu diye merak ettim