Evde Bırakmak Mı Yanımızda Götürmek Mi ?

firuze199

1 ay sonra yaklaşık 4-5 saatlik bir yolculuğumuz olacak malesef kendi aracımız yok vapur- otobüs- minibüs kullanıcaz yüksek ihtimalle. 4 gün kalıcaz eve kedimizi evde yalnız bırakmayı hiç istemiyoruz çünkü normalde 1 gün yalnız kalsa geldiğimizde bizi çok özlediğini farkediyoruz. Yanımızda götürürsek de tabakların birbirine çarpma sesinden bile korkan bi kedi vapur sesinde çok gerileceğini düşünüyorum ve gidince ayrı bir ev yine stres olacak. Ve dışarıyı hiç bilmeyen bir kedi bir de farklı kedi kokusu aldığında çok saldırgan oluyor. Hangi seçenek sizce daha iyi burda tecrübeli insanlar çok olduğu için sormak istedim çok kararsız kaldık bize küsmesinden de korkuyoruz

8 CEVAP

Bige

Merhaba, kediler alıştıkları ortamın dışına çıktıklarında kötü etkilenirler. Stres, hırçınlık vb. durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca kaçma durumları da çok oluyor.
Onun yerine eve en azından 2. günde gelecek birisi olabilirse çok iyi olur. Çokça mama, su kabı ve 2 den fazla kum kabı bırakılabilirse sorun olmayacaktır. Döndüğünüzde de size küsme yerine aksine sıcak yaklaşımda olacaklardır. Gelecek birisini bulabilirseniz evi mutlaka havalandırsın ve kapları temizlesin.

dilaraxx

biz evde bıraktık ama hem eve uğrayan biri vardı hem de iş için mecbur uğramamız gerektiği için yine mamasını suyunu verdik sıkıntı olmadı.
Kontrol edip ,mamasını suyunu verecek biri varsa bırakın derim.

dilaraxx

küsmedi bizimki aksine yanımızdan ayrılmadı kaç gün boyunca.

Ozge00

4 gün cok uzun değil kalabilir. Eve biri gelip kumunu mamasini falan hallederse çok iyi olur. Başka türlü evin her tarafına mama su koymanız lazim. Kum da tabi. Yoksa eve gelince sürprizle karşılaşabilirsiniz

Ayselgns

Ben hiç bir koşulda yalnız bırakılmasını uygun bulmuyorum.

dilaraxx

farklı bir ortama girip strese girmesinden iyidir evde kalması,yolculukta da kötü oluyorlar ayrıca.

firuze199

Evet mama ve suyunu koyacak biri olacak kontrol edilecek ama kedimiz bizden başkasını gördüğünde kesinlikle saldırıyor bundan dolayı korkuyoruz

dilaraxx

yine siz bilirsiniz sizin kararınız ancak ben olsam götürmezdim kontrol edip mamasını suyunu koyacak biri var (saldırıyor olsa da) ,kediniz yolculukta rahatsız olacak havalar zaten çok sıcak,açıkçası 4-5 gün için boşuna korkutmayın bence