Köpeğim Pirelendi

oykucnar

yorkshire köpeğim alex inanılmaz derecede pirelendi. üzerinden 20ye yakın pire çıktı. çoğu pire tasması olduğu için kendi düştü diğerlerini de cımbızla temizledim. hala ara ara yerde pirelerin düştüğünü görüyorum. ne yapabilirim sanırım tamamen geçmemiş. pire tasması da seresto marka.

5 CEVAP

Ozge00

Yıkayınca gecer normalde, denediniz mi?
Dış parazit aşısı yaptırın yoksa.

kaanpolat

Pire şampuanı ile yakayın derim yada dış parazit damlası kullana bilirsiniz traş etirmekte bir çozüm ola bilir havalar sıcak

Ozge00

Eve de geçmiş olabilir. Üstünden gitse de evde varsa tekrar bulur köpeği

evdeki oyuncaklarını ,yatağını yıkayıp temizleyin , eve de pire yumurtaları yayılmış olabilir evi süpürüp sirkeli su ile silebilirsiniz. Biz dışarı çıkarken tasmasına ,bazen de elime alıp tüylerine sürerek okaliptus yağı ve lavanta yağı kullanıyoruz .

oykucnar

yıkadım ve taradım. 1 tane daha düştü şuan bakalım bekliyoruz.