4 Aylık Yavru Tekir Erkek Kedimiz Evde Herkesi Durup Dururken Çok Isırıyor.önleyemedik Neyapabiliriz

apapril

4 aylık yavru tekir erkek kedimiz evde herkesi durup dururken çok ısırıyor.önleyemedik neyapabiliriz

11 CEVAP

Zeke

siz de onu ısırın :D

Zeke

Yapacağınız en önemli şey sabırla "hayır"ı öğretmek.. Dişleri kaşındığından sizi ısırıyordur ben de ısırılıyorum her gün:)
Hayır deyip oyuncak veriyorum ya da bir şekilde ilgisini dağıtıyorum.
Kardeşi olduğu için bizim işimiz daha kolay tabi. Bakabilecekseniz 1 yavru kedi daha sahiplenin birbirini ısırsınlar:)

Bikedi

Benimki de oyle yapiyor. Parmagimi dikip hayir diyorum ve ilgilenmiyorum. Sonra isirmayi unutuyor. Uyuyup uyaninca gene hatirlayip yapiyor ayni sekilde devam ediyorum...

apapril

evet sabırla hayır demekten başka kelime çıkmaz oldu ona karşı :) yaşına gelince ısırmayı bırakacaktır diyorlar ama yaşına kadar da çiziklerimiz hiç iyileşmeyecek gibi :) sanırım daha az hasarlar almaya çalışacağız o huyundan vazgeçmeyecek :)

ZehraBulutt

Çocuk enerji patlaması yaşıyor, en kolay çözüm yanına kardeş almak, boğuşsunlar bütün gün.

sforselin

Madecassol öneriyorlardı kedi tırmalamaları için bjbjbj Elinizle oynatmayın. Onun haricinde bolca oyun oynatırsanız azalacaktır. Canınızı yaktığını belli edebilirsiniz bir de. Duruyorlar genelde.

Bikedi

Bir de ben kurmali fare civciv aldim pazarda gordum. Onlari kuruyorum acayip seviyor baya enerjisini atiyor bizi disleyecek hali kalmiyor :)

Çok sıkıntımız vardı bizimse Her seferinde hayır diyorum ısrarla Azaldı zamanla Bi de sprey şişesine su koydum çok çıldırırsa sıkıyorum

blue_hpood

yaşına gelene kadar bu huyunu bırakacağından emin olmalısınız. sizi ısırmasına asla müsaade etmeyin, benim gibi, bir panterle uğraşmak zorunda kalırsınız sonra:D
sürekli oyuncaklarıyla oynatın ve saldırmadan önceki tavırlarını kollayın, saldırmadan önce engelleyin, uzaklaşın. saldırdığı anda asla kaçmayın, oyun zannederek peşinizden koşmaya devam edecektir. asla su kullanmayın, burnuna vurmayın. sadece ismiyle birlikte sakince ‘hayır’ deyin. zamanla bunu öğrenecektir. ve mutlaka enerjisini atın, yoksa kendi kendine atmanın bir yolunu bulacaktır. umarım halledebilirsiniz:)

sekerfare21

Enerjiden olduguna katiliyorum. Benim 3 aylik yavruyla hem ben hem annesi bogusuyoruz ama ikimizi de yorup kendisi oyuncaklarla oynamaya devam edebiliyor. Kedimi cogu zaman yavrusundan bunalmis sekilde goruyorum, yardimina ben kosuyorum. :D

Melihcn

Buna benzer büyük bi sorun ben de yaşadım bizim kedimiz baya parçalıyordu o derece sokaktan ölmek üzereyken bulduk iyileşti ama taramva yaşamış bunun gibi bi durum olabilir mi kediniz de?