Kaşınma

Lilyycm

Arkadaşlar kedim bu aralar normalden daha sık kaşınmaya başladı yada ben hep kaşınırken görüyorum.
Özellikle kulak ve boyun çevresini kaşıyor.
4 ay önce iç dış parazit yaptırdım.
Sıcaktan kaşına bilir mi hiç dışarı çıkmaz hep evde

10 CEVAP

Ozge00

Hayir, veterinere götürün

Ozge00

Ne kadar süredir kaşınıyor ve çok mu kaşınıyor? Benimki karinca bulur bulmaz hüpletiyor. Kedinin üstünde geziyorsa karınca o da kasıyordur o zaman. Bi sekilde karıncalara çözüm bulmak lazım. Kaşınmaktan yara yapmasın kendini dikkat edin

Lilyycm

Kedilerin kaşınmalı normal değil mi şimdi kafam karıştı

Bige

Derisini iyice kontrol edin. Kızarıklık var mı yok mu diye. Var ise mantar olma ihtimali olabilir.

Ozge00

Ara ara kaşınma normalde sizinki sık sık kasiyormus. Benimki günde 1 kere anca Kasi kulağını. Hadi 2 olsun. Pirelenmis olabilir,mantar olabilir, kulak uyuzu olabilir vs vs biz bilemeyiz. Sık kaşınıyorsa durmadan gidin veterinere. Herhangi bir şeyin başlangıcı ise hemen kontrol altina alinir en azından.

dddkkkks

kulak uyuzu ya da pirelenmiş olabilir 4 ay önce dış parazit yapılmış yenisinin yapılması gerek dış paraziti yaptırmıyorsanız bile iç paraziti yaptırın!!

Lilyycm

Hepinize çok teşekkür ediyorum gittik veterinere.
İç dış yaptı pire mantar vs. yok.
Belki böcek gibi bir şey olabilir dedi evde de çok karınca var bir türlü üstesinden gelemedim :(

Lilyycm

Hiç bi çözüm bulamadık her yerden çıkıyorlar şimdi kedide olduğu için bulunduğu noktalara bir şeyler de koyamıyoruz yer yalar diye.
Sinek ilacı falan sıktım ve sürekli süpürüyoruz.
Bizimki de hemen yiyor.
Birde ben kendi evimde değilim annemlere geldim ilk defa böyle bir şeyle karşılaştık.
Veteriner böcek yada karıncadan şüphelendi.
Umarım bir kaç güne rahatlar damlanın etkisiyle

Lilyycm

Acaba dış parazit etkisini ne zaman gösteriyor

Ozge00

Benimki de karınca yiyormuş. Balkona karınca dadanmis. O yüzden ishal olmuş manyak. Bizim balkona annem yiyecek bir sey koymuş o yüzden gelmişler. Onu aldık. Mecburen giriş yerlerini de bulup kapattık. Orayi ilaçlayip kapatın 1 günlüğüne.