Kedim Çimen Yiyor Ve Kusmuyor

Mrszaa_

yaklaşık üç-dört haftadır oğlumla bahçeye çıkıyoruz ve çimen yiyor. ilk başlarda normal olarak kusuyordu. bir süredir hiç kusmadığını ancak hala iştahla çimen yediğini fark ettim. kusmaması normal mi? yoksa yanlış bir şeyler mi var?

9 CEVAP

Ozge00

Malt kullanın. Dışarıda kedilerin gezdiği bölgelerdeki çimleri yemesi sağlıklı olmaz. Hastalıklar var bulaşan bu yollarla. Yada eve kendiniz cim yetiştirin. Ben malt kullanıyorum hem de son zamanlarda cim yetiştirmeye başladım kedim ikisini de yapıyor.

Ozge00

İlla kusmakta zorunda değil. Her kedide kusma yapmıyormus çim. Tüy birikmesi bağırsak tıkanıklığına yol açabiliyormus. Dikkatli olmak lazım.

Ozge00

Ay sorunuza cevap vermeyi unutmuşum. Her gün cim yese de kusmaz surekli. Tüy belli bi büyüklüğe ulaştığında kendi kusarak atıyormuş. Yani sık kusması da iyi değil. Ben malt öneririm onun yerine. İkisini de kullanabilirsiniz.

Ayseenur10

İlla kedi çimi almanıza bile gerek yok evdeki buğdayı ekincede çimleniyor onuda yiyebilir

Mrszaa_

bende daha yeni kedi otu aldım. büyümesini bekliyorum. o zamana kadar yer diye düşünüyordum ama kusmayınca korkmaya başladım. cevabınız için teşekkürler

Ozge00

Anti hairball Mamalar da var. Öyle bir mamaniz varsa diskiyla atiyordur. Kusmaya gerek kalmıyordu

Mrszaa_

felicia kısır kedi maması kullanıyoruz. sanırım anti hairball değil.

Ozge00

Evet değil maalesef.
Cok sorun değil, çim yetisince verirsiniz.

Mrszaa_

tekrar teşekkürler. cevabınız için