Kedim Su İçmeyi Reddediyor

Ozge00

Son zamanlarda kendisinin hic su içmediğini fark ettim. Suyu sürekli tazeliyorum, kabini değiştiriyorum belki beğenmemiştir diye ama yok. Elimle icirirsem içiyor. Zaten nazliydi ama ameliyattan sonra aşırı nazlı bir kedi oldu. Yaş mama su ihtiyacını tam olarak karşılar mı emin değilim. Elimle vermeyince bakıyorum asla içmiyor. Koklayıp gidiyor. Mama gibi ac birakma durumu da olmaz çünkü su bu yani içmesi lazım. Fikri olan varsa beni aydinlatirsa çok sevinirim.

15 CEVAP

nilayy24

Kediler fazla su içmiyor zaten. Ben buz atıyorum içine ilgisini çekiyor ve içiyor oynayayım derken, hem bugünlerde havalar sıcak buz ona da iyi geliyor zaten hemen eriyor o esnada içmiş oluyor, veya mutfak lavabosu, banyo lavabosu vs çıkmasına izin varsa suyu açın ordan baya içiyorlar

sekerfare21

Buz gercektende ise yariyor. Dikkatimi cekti, buz koydugumdan beri cisi daha buyuk. Onun disinda kabini da begenmiyor olabilir. Benimki kucuk ve yere yakin kaplardan icmeyi sevmiyor. O yuzden buyuk ve egilmeden icebilecegi kase kullaniyorum cok mutlu. Ne kadar ise yariyordur bilmiyorum ama kaseyi de mavi sectim icini.

sforselin

Plastik kaptayken içiyorduysa melamin kaplardan deneyebilirsiniz. Mama kabının yanında değil de başka yere koyabilirsiniz. Evin daha sakin bi yerinde tutabilirsiniz kabını. Biz kedi şelalesinden kullanıyoruz. Mama kabının yanında olmasına rağmen baya su içiyor. Onu da tavsiye ederim.

NidaE

Bu ara benim kedim de öyle kabini değiştirdim yükselttim yine de içmedi dün son çare önüne bardak koydum onu içti bir de buza bayılıyor başta top gibi oynamaya kalktı sonra yalamaya başladı

Mamasına karıştırsanız acaba. Suyu alması lazım kesinlikle içirin

nsnci

En sevdiği yaş mamanın içine su koyuyorum ben mecbur yaş mamayı yerken suyu da içiyor

Dışarıya falan çıkıyor mu? belki dışarıdan içiyordur.
Veya mutfağın kapısı açık olduğunda tezgahın üstünde kalan suları falan içiyordur.
Suyun içine biraz süt katıp öyle deneyebilirsiniz. Sütün kokusunu seviyorlar.
Ama fazla koymamak lazım süt zararlı sonuçta.

Melihcn

Merhaba.kediniz kaç aylık?

Ozge00

Musluktan veya tezgahtan içmez hic. Su gördüğü an kaçıyor. Kap değişikliği de yaptim. Plastik kabi vardi onceden, onu istiyor sanırım.
Bir de buz deneyim sağolun.

Ozge00

Buz işi olmadi. Oyun sanıp patisini sokuyor içine :( biraz daha deneyim bakalim icecek mi

Ozge00

Hem mama kabinin yaninda var hem de başka yerlere koydum. Sağolun ona da bir bakacağım.

Ugrbrc

Kedinize ne sıklıkta yaş mama veriyorsunuz hafta da 1 2 ya da hiç? Eğer sıklıkla yaş mama veriyorsanız yaş mamaların içeriğin de su seviyesi oldukça güçlü belki o yüzden içmiyor olabilir ama eğer ki sıklıkta vermiyorsanız ve ciddi derece hiç şu içmiyorsa ara ara şırınga ile kediniz zorlayabilirsiniz sıklıkla suyunu tazeleyin

Ruyasmom

benim kedimde üzülerek söylüyorum ki su yönünden aşırı yetersiz alım sağlıyor bende bin bir şey denedim ama maalesef şelale almayı düşünüyorum herkes çok memnun sizde deneyin belki işe yarayabilir

Ozge00

Yok vallahi içmedi. Bende evin her yerine su koydum, gelip geçerken içiyor şimdi :D

kaanpolat

Tavuğu haylayıp suyuna biraz tavuk suyu damlatmayı deneyin