Kediye Kucakta Karma Aşı

Azra00

Kedim(4.5 aylık) dün 2. Karma aşısinı oldu ve veteriner aşıyı direkt kedim kucağımdayken yaptı. Dünden beri halsiz ve iştahsızdı ama bugün akşam üzeri normale döndü. Veterinerin aşıyı kucağımda yapmış olması ve aşı sonrası durum normal mi sizce?

7 CEVAP

SilasinemD

Kedim kucağımdayken aşı olmadı hiç ama halsiz olması gayet normal. Bizimki genelde aşıdan geldikten sonra bütün gün uyur

sforselin

Aşılar halsizlik yapabilir, normaldir.

yusufsaygin2

Kucakta yapması bir şey değiştirmez? Havada bile yapabilir. Halsizlik ise normal hele ki karma aşı en ağır aşılar arasındadır. Sağlıklı büyüsün yavrucak.

Azra00

Cevaplar için teşekkürler. Bu veterinere ilk gidişimizdi ve ilk defa kucakta yaptılar , halsizliğin normal olduğunu biliyordum ama yine de onu öyle görünce bi tuhaf oldum. Şimdi içim daha çok rahatladı :)

Anonymus552223

Ben gordum oyle yapan hayvan daha rahat hissetsin korkmasin diye galiba. Halsizlik normal

sforselin

Bana da veterinerden sonra yemek vermememin daha iyi olacağını söylememişlerdi. Eve gerdikten sonra bizimki deli gibi yemek istiyor. İlk karmasından sonra aşırı yiyip kusmuştu o yüzden. Korkudan veterineri nasıl aradık, ne dedik hatırlamıyorum. Artık kaldırıyorum mamasını aşı günleri. İnsan bilse de normal olduğunu endişeleniyor işte.

Azra00

Güncel