Advance Vs N&D

SilasinemD

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Geçen gün veterinere aşı yaptırmaya gittiğimde bana kedinin çok sağlıklı gözüktüğünü tüylerinin parladığını falan söyleyip hangi mamayı kullandığımı sordu. Ben şu advance junior sterilized kullanıyorum ama kedim yaşını doldurunca N&D kullanmaya başlayacaktım. Veteriner gerekli olmadığını advance'in de iyi mama olduğunu söyledi. Ben öğrenciyim ve advance hindili kısırlaştırılmış 550-600 TL arasındayken N&D çok rahat 400 TL'ye bile bulunuyor. Kararsız kaldım açıkçası siz olsanız ne yapardınız? Daha önce N&D numunesi almıştım kedim çok seçici değil sanırım yemişti yani

5 CEVAP

hayvansever_

Bence öyle yapın bende nd tavuklu kullanıyordum balıklıya geçicem daha az tüy dökümü oluyor hem.

Gelyahron

n&d mama da güzel aslında ama advance daha iyi ama yine de siz bilirsiniz

iidyl

mama değişikliğime gitmeyi düşünüyorsanız kedinize iyi gelen, bütçenize de uygun; en önemlisi içeriği iyi mamalar arasında deneyerek seçim yapmaktan başka şansınız yok..

hayvansever_

advance ben tercih etmiyorum çünkü içeriği pek hoşuma gitmiyor. İçinde çok fazla tahıl var ayrıca tuz miktarı da görmezden gelemiyorum. Ayrıca zaten sizin bütçenize göre nd daha iyi olur.

SilasinemD

Peki sizce tavuklu mamadan balıklı mamaya geçsem daha mı iyi olur? Advance tavuklu+ schesir ton balıklı yaş mama kullanıyordum. Balıklı mamaya geçersem yaş mamayı da tavuklu almayı düşünüyorum