Kedimin Tek Gözü Kapanmış Kullanabileceğim Damla Veya Yöntem Lazım Acil

mertakyol38

Kedim normalde dışarıya gidip dolanıp geliyordu 2 gün önce geldiğinde tek gözü kapanmış şekilde geldi baktığımda akıntısı vardı galiba iltihap kapmış damla vesaire göz içine damlatılıyor ama kedim ne dokunduruyor nede baktırıyor çok saldırgan oluyor gözünün önce açılması sonrada düzelmesi için kullanabileceğim tedavi yöntemi var mı yaşadığım yer küçük yer olduğu için veteriner yok lütfen iletişime geçer misiniz benimle bilgili veteriner veya deneyimli bir kişi
tel : 505 95 11 86

9 CEVAP

Gelyahron

Terramicyn göz merhemi var eczaneden temin edebilirsiniz. İkinci alternatif papatya kaynatıp pamuk ile pansuman yapar gibi silebilirsiniz ama terramicyn daha etkili olur

Anonymus552223

Gentavet damla cok iyi. Ama bence salmayin disari hele ki acil durumlarda goturecek veteriner yoksa

gatinha

ben kapanan gözü önce çaylı pansumanla temizleyip ardından tombrased göz damlası kullandım 3 gün boyunca. yalnız antibiyotikli bir damlaymış danışmadan kullanmamak gerekirmiş

mertakyol38

Terramicyn kullanmayı düşünüyorum fakat en kolay yöntem çay felan denmiş pamukla pansuman yapar gibi dokundurduğum gibi saldırıp kaçmaya başlıyor ben o kremi nasıl sürebilirim ki

Ozge00

Uykulu anina denk getirin. Ben tırnak kesme ve tarama işini bile o şekilde yapıyorum.

Kedinizin gözünü çay demiyle öncelikle bir silin ve eczaneden Tobrased damla alın, akıntı veya çapaklanma sürekli varsa ilk 4 gün 4 5 damla günde her göze bir bir , sonrasında 2 damlaya düşebilirsiniz. Ama mutlaka en az 7 gün kullanın

4 yada 5 defe her göze bir damla olarak

Selenay9898

Mutlaka veterinere götürmelisiniz. Yakalık kullanmadiginiz taktirde gözünün yanmasıyla birlikte daha çok kaşıyıp travma yaratabiliyor. Biz 1 yildir ufacik bir mikrop ile yakalik takmamanin cezasi olarak veterinerlerde sürünüyoruz. Zamaninda 5 gün takilan yakalik hayat kurtarir. Kesiblikle profesyonel bir yardim alin alti üstü damla verecektir cok bir ücret isteyecegini sanmiyorum.Çok gecmis olsun