Sokaktan Kurtardığım Yavru Kedinin Bakımı

Nazzz--

Dün akşam yolda yürürken araba çarpmak üzere olan bir yavru kedi buldum. Oldukça da köpekler olan bir parktı. Korkudan titrediği için içim acıyarak kucaklayıp eve aldıma annem babam falan hiç sorun etmedi iyi yapmışsın dediler ama sorun şudur ki kedi bakımına dair hiç bir bilgim yok. Biraz bilgilendirir misiniz? Kedi tuvalet eğitimi nasıl verilmeli? Tuvaletini geldiğini nasıl anlarız? Bir de mama önerileri falan rica etsem? Dediğim gibi gerçekten hiç bir bilgim yok.

5 CEVAP

Anonymus552223

Butcenize uygun yavru kedi mamasinalin. Mama yiyebilecek yasta degil mi? Tuvaleti geldiginde etrafi kazmaya baslar, yerleri eşeler, tam o anda alıp kumuna koyun. Tabi kedi 1 aydan kucukse o zaman siz yaptiracaksiniz. Keske foto paylassaydinjz

Nazzz--

Yaa keşke paylaşsaydım yeni bir soru açıp da paylaşabilirim de isterdeniz ama mama yiyecek yaşta bence. Çünkü karnını doyurmak için dün marketten biraz araştırıp mama aldım biraz yedi.

Nazzz--

Biz 2 aylık olduğunu düşünüyoruz kumunu eşeleyip yapar mı ki?

Anonymus552223

Yapar tabi. Bir aydan itibaren kum kullaniyorlar. Fakat cisi geldiginde iyi anlayin hemen kuma koyun. Dedigim gibi etrafi eşelemeye baslayip sinyal verecek zaten. Genelde kumaslari falan eşeler. Dikkat edin bu ilk cis onemli baska yerlere alışmamasi acisindsn

Anonymus552223

Simdilik kumu da cok uzagina koymayin alışana kadar