3 Yaşında Kısır Kedim 5 Aydır Çişini Kızımın Eşyalarına Yapıyor

Gozdeshila

Kedimiz 3 yaşımda dişi ve kısırlaştırılmış bir kedi..1aylıktı aldığımızda.. son 4-5aydır kızımın yatağında yastığına pike yorganına yatakta ne varsa çişini yapıyor..sadece kızıma sevdiriyor zaten kendini korkak bir kedi..Yastık pike yıkamaktan bıktım Valla.. Acaba neden yapıyor olabilir..

5 CEVAP

sforselin

Öncelikle normal değil bu davranışı. Bir sağlık sorunu olabilir. Hekiminize danışın bu konuyu. Bir şeye stresli de olabilir. Tepki olarak yaparlarmış. Hayatınızda büyük bi değişiklik oldu mu bu 4-5 aylık süreçte?

Gozdeshila

Teşekkür ederim kızım ara ara annesine gidip kalıyor ama kedi evde yalnız kalmıyor.Bir de sadece kızımın eşyalarına yapıyor.evde başka hiç bir yere yapmıyor.Çözemedik sebebini.ne yapabilirim acaba

sforselin

Çiş kokusu kalırsa yapmaya devam ederlermiş yapmaya. Onun haricinde ne yapılır bilmiyorum.

EnfalSena

Ben de üniversiteye gittiğim zaman evde ailemle kalıyor ben olmuyorum ilk gittiğim zaman hep benim yatağımdan çıkmıyordu uzun süre sonra onu görmeye geldiğim de kendini sevdirmedi bana sonra yatağıma çiş yapmaya başladı.Birkaç gün sırf onunla ilgilendim yemeğinden sonra kumuna ben götürdüm kazıyormuş gibi yaptım öyle zamanla yaptı

Gelyahron

Aynı dertten bende muzdaripim.5 yaşında kısır dişi kedimin tuvaletine erişim problemi olmamasına karşın durduk yerde koku atıyor olmadık yerlere dışkı idrar yapıyor. Veteriner psikolojik olduğunu söyledi ama halen çözüm bulamadık