Sokaktan Annesiz Yavru Kedi Buldum

cglcanbaz

Bikaç gündür sokağımızda yavru bir kedi ağlıyordu sürekli dün gece sonunda bulabildim eve aldım. Daha çok küçük çişini bile kendi yapamıyor biz yaptırıyoruz. Bir gözünde akıntılı enfeksiyon var şu an veterinere götürme imkanım olmadığı için eczaneden gentagut damla aldım. Pireleri olduğu için evin içine alamadım terasta kapalı, düşme ihtimalinin olmadığı bi odada tutuyorum. İnternetten bakınca 6 haftalıktan küçüklere dış parazit yapılmıyor diyor. Pirelerini kendim nasıl temizleyebilirim evin içinde tutmak istiyorum yavruyu

3 CEVAP

kaanpolat

Ben pire şampuanı ile yıkayıp kurutma makinesi ile kuruttuktan sonra yanına sıcak su torbası koymuştum hasta felan da olmadı şuan 4 aylık

simgelila

Dış parazit damlalarını kullanmanızı tavsiye ederim benim kedime de bulaşmıştı ben interneten sirkenin iyi geldiğini okumuştum denedim ama faydalı olmadı. Birde biberiye yağı iyi geliyormuş onu deneyip pireler itmezse bir veterinerden damlayı alın. Piresi varsa yavru da olsa dış paraziti yapıyorlar. Bir an önce yapmanızda fayda var pireler kedinin kanını emmeden.

hayvansever_

Şampuan kullanın faydası olur ama bende veteriner böyle durumda parazit ilacı uyguluyor diye biliyorum bir vete danışa bilirsiniz.