Pireler)

kaanpolat

Merhaba Bahçeli bir evde oturuyorum 1 tane yavru kedim var ve karşı komşumun 4 5 tane kedisi var hepsini sokağa salıyor hepsinde pire var ve hiç birinin aşısı kedim daha küçük olduğu için dış parazit yapılamıyor benim kedim evin içinde olmasına rağmen kedime pire bulaşmış ne yapa bilim bıktım o kadındanda hem bakamıyor hemde 4 5 tane kediyi almış besliyor

8 CEVAP

Blychee

Verebilrisiniz demişim yanlış olmuş, kedinin tuyune süreceksiniz

Yavru kediniz ne kadar küçük ? 8 haftadan itibaren iç dış parazitleri yapılabilir.

Anonymus552223

Biraz daha bekleyin bence bizim yavrulwrda da var ama bekliyorum. Cok sukur bize bulasmadi. Hatta bazilarini anneleri veya kendileri ölduruyor ölu pire goruyorum tuylerinde

Blychee

Biberiye yağı pireyi uzak tutuyor, suyla açarak kediyi çok rahatsız etmeyecek miktarda verebilirsiniz, bide ikinci yöntem olarak pire taragiyla tarayıp taraga takılanları suda öldürün.. önleminizi erken alın ben de yavrular diye bişey yapmadım her yer pire oldu en az 100 yerimden beni de isirdilar

Ugrbrc

Aşıları olmadığı için keşke daha dikkatli olunabilseymis

Baylav

Ben yavru kedimdeki pireleri kendim sirkeli su ile tarayarak önce sersemlestirdim sonra da öldürdüm.

kaanpolat

Kadının kedileri beslemesinde problem yok kadın sorumsuz aşı yaptırmıyor hayvanlara ve sokağa salıyor ve sürekli kedi almaya devam ediyor

kaanpolat

1,5 aylık