Tüyleri Kesilen Kedi

Kuzucansu44

Tatillerde geldiğimiz bir site var. Burda bir kedi var ismi Duman. Aslında onun bu sitede oturan sahipleri vardı sonra uzun süreli bir yere gittiler ve Duman'ı unuttular. Geri döndüklerinde ise Duman sitede yoktu. Neyse bunlar bu siteden taşındı, sonra Duman siteye geri döndü. Sahiplerine de birdaha ulaşamadık. İşte bu Duman şuan sitede yaşıyor, herkesin evine filan girmeye çalışıyor eskiden ev kedisi olduğu için. Ama bir görseniz aşırı güzel bir kedi, uzun tüylü, yeşil gözlü. Cins kedi melezi diye düşünüyorum. Neyse ben asıl soruya geleyim. Biz yine buraya geldik ve Duman'ın tüylerinin kısaldığını gördüm. Yani hala uzun ama geçen seneye göre aşırı kısalmış, sanki biri traş ettirmiş gibi. Kendi kendine tüylerinin azalması mümkün mü ?

4 CEVAP

Ruyasmom

sağlıksız beslendiği için tüylerinin azalmış olduğunu düşünüyorum kedilerde de bizim saç döküntümüz gibi vitamin eksikliklerinden dolayi aşırı tüy dökümü söz konusu olabiliyor. Bunun yanında eger sitede pek fazla kedi varsa onlardan deri hastalığı kapmış olma olasılığı da olabilir

Kuzucansu44

Evet, kedi sayısı çok fazla

ZehraBulutt

Yaz tüyleri kış tüylerinden daha kısa oluyor ama geçen sene de yazın görmüştünüz herhalde kediyi di mi?

Kuzucansu44

Evet geçen sene yazın tüyleri çok uzundu, şimdi eskisine göre baya kısalmış